Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dj Ketan: Dj se skvělým kontaktem s publikem

Redakce

Redakce

18. 6. 2010

!Speciál!Semifinalista multižánrové soutěžě Dj Masters 2009, český Dj, patřící do špičky složené z 26 nejlepších České a Slovenské republiky. A ruská slečna žijící v Praze, vokalistka Katrin. Tito dva spolu již nějaký ten čas projíždí nejrůznějšími kluby a open air festivaly nejen v naší domovině.

Zdroj: djketan.com

Dj Ketan, Zdroj: djketan.com

Zhruba před 12 lety začal Dj Ketan společně s Dj Migellem pořádat multižánrové akce, a tím tak započal svoji vášeň, která přetrvává dodnes. Jak o sobě nechává psát na své osobní webové stránce: „Hraní v té době nebylo až tak o Djském umění, spíše to bylo o poznávání toho, co lze dělat s obyčejnými CD playery, které byly v jednom malém klubu postaveny v rohu s mixem.“

Trvalo mu déle, než svůj hudební styl usměrnil a stále se o něm můžeme bavit jako o Dji poměrně všestranném, pohrávajícím si i se styly jako electro swing a nu–jazz. Však to, co jeho tvorbu ovlivňuje i dnes snad nejvíce, je kouzlo starší house music, ke které přilnul zejména po prvních návštěvách legendárních pražských klubů.

Setkání s Katrin

Po tříleté odmlce začal Ketan v roce 2005 opět hrát, a to prý s ještě větší chutí. Ale již mu nestačilo stát za pultem a komunikovat s publikem výhradně prostřednictvím hudby, hledal možnosti, jak se s posluchači propojit více a vtáhnout je k sobě. Po chvíli hledání a neshodách s první vokalistkou potkal v jednom pražském klubu ruskou rodačku, sympatickou a osobitou Katrin (K3N), jejíž úkolem je Ketanově hudbě přidat živý zvuk a z publika a Dje vytvořit kompaktní celek, vzájemně si dodávající energii.

Katrin, Zdroj: djketan.com

Spolupráce těchto dvou hudebníků trvá dodnes a nejen je si může každý z nás poslechnout třeba na některé z pravidelných Retrospection!! night, kam si Dj Ketan zve své hosty, a tudíž dodává každé akci punc originality a široký záběr, ale také například na některých letních hudebních festivalech.

Dj Ketana je možné slyšet na festivalu United Islands, kde vystoupí v pátek 25. června na elektro scéně Mánes od 1 hodiny 30 minut v noci. Spolu s ním se na pódiu objeví dva hudebníci, Rishin a Flautistar. Tato show by měla trvat dvě hodiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dj Ketan: Dj se skvělým kontaktem s publikem