Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Divokýho Billa honí Mlsná

Redakce

Redakce

28. 12. 2009

divokej-bill-mlsna-cdDne 9. listopadu vyšla dlouho očekávaná deska Divokýho Billa, která se během několika málo dní stala nejprodávanějším albem v České republice. Kapela tentokrát nevyužila obvyklých postupů, kdy nahrává každý nástroj odděleně, ale nechala splynout zvuky instrumentů tak, že výsledné CD pulzuje energií jako na koncertech.

Zdroj: www.divokejbill.cz

Zdroj: archiv

Na celé desce pracoval velký tým odborníků déle než rok, což se také muselo podepsat na kvalitě celého produktu. Ačkoli je CD na světě pouze několik dní, již nyní je považováno za nejzajímavější bod v celé diskografii. Mohu říci, že po několika málo minutách poslechu vám v hlavě zaručeně uvíznou některé lehce zapamatovatelné melodie a velké množství textů.

Není zvykem, aby desku otevírala vůbec nejsilnější píseň ze celého alba. V tomto případě se jedná o song nesoucí jméno Půl páty ráno, který takřka poeticky popisuje nedělní ráno v Úvalech, kudy se řítí vlak z Kolína. Následuje, tvrdím si říci, prostestsong Tádada, který může posluchače odradit poněkud primitivními rýmy jako je všechno má ale háček- naše muzika je umíráček a podobně. Avšak s přicházejícím refrénem, kterým si je Divokej Bill více než jistý, skladba získává pravé našlápnutí.

Dovoluji si tvrdit, že všechny písně na nové desce Mlsná jsou rytmické a živě připomínají energické koncerty Divokýho Billa. Stejně jako na předešlých deskách i na této se vyskytují léty prověřená témata jako princezny v provedení skladby Říše snů či ódy na luční hmyz v podobě songu Fčela, který nelze jinak nazvat než absolutní omyl celého alba.

Na závěr nezbývá než konstatovat, že ačkoli se na desce nachází jeden velký přešlap, ostatní songy jsou dynamické a dávají zapomenout na poněkud klidné období, kterým si skupina Divokej Bill prošla během vystoupeních s Čechomorem. Rok práce se projevil na propracovanosti alba, které je v současné době nedostatkovým zbožím. Vřele všem doporučuji.

Divokej Bill- Mlsná

Vydáno: 9. listopadu 2009

Celkový čas: 37:43

Skladby: Půl pátý ráno, Tádada, Batalion, Pecka, Tuhle, Laboratoře Delta, Fčela, Unisono, Říše snů, Kolíbka, Námořnická a Pták

Vydavatel: EMI/Virgin

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divokýho Billa honí Mlsná