Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Divokej Bill odehrál tisící koncert. A teď balí kufry na slovenské turné

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

17. 9. 2011

FOTO: Divokej BillDivokej Bill oslavil jubilejní koncert. Nedávno totiž stanul na jevišti po tisící ve své kariéře. A nebylo to nikde jinde než na domácí půdě v Úvalech. Nyní se kapela chystá na turné na Slovensku.

FOTO: Divokej Bill

Divokej Bill na výročním koncertě v Úvalech, Foto: divokejbill.cz

Kapela Divokej Bill má za sebou již pořádný kus práce. Alba, videoklipy, festivaly, koncerty. Jejich součet představuje vskutku vysoké číslo. Pánové mají všechny své úspěchy i neúspěchy spočítané, a tak se na svůj tisící koncert řádně připravili.

Čtěte také: Plzeňskému Majálesu 2011 vévodily skupiny Divokej Bill, Chinaski a Sto zvířat

Jubilejní tisící koncert kapela uspořádala ve svých domácích Úvalech. Není totiž lepší způsob, jak oslavit podobné výročí, než se spoustou fanoušků. Tisící koncert ale nebyl zajímavý jen oním číslem. Stal se totiž také jakousi výzvou pro členy kapely, kteří se rozhodli, že ho celý zorganizují sami. Pánové si při vymýšlení celé akce užili legraci, ale potvrdili, že propříště přenechají tuto práci profesionálům a sami se budou soustředit jen na hudbu.

„Když to zpětně pozoruji, je to neuvěřitelný díl práce a příště si budeme muset přizvat profíky. Ale byla to neuvěřitelná sranda. Měsíc jsme se scházeli a vymýšleli fóry,“ vyjádřil se k vlastní organizaci Vašek Bláha.

Ačkoli si úvalskou výroční party kapela užila, nejvíce bude asi vždy vzpomínat na koncert, který se konal v pražské Lucerně. Kluci se báli, klepaly se jim hlasy i kolena. Ale jakmile vstoupili na pódium, vše bylo pryč a oni dokázali, že do Lucerny patří. Z koncertu pak vzniklo DVD.

Divokej Bill se již dnes chystá na listopadové turné, které se pojede na Slovensku a pro slovenské fanoušky bude premiérovým. Divokej Bill zde totiž ještě žádnou šňůru nejel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divokej Bill odehrál tisící koncert. A teď balí kufry na slovenské turné