Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Divokej Bill a Čechomor rozproudili Vizovické trnkobraní

Gabriela Honková

Gabriela Honková

29. 8. 2009

Trnkobrani_09_Divokej_Bill_600x338Vizovické trnkobrání se rozjelo v pátek plným proudem. Představily se kapely velkého formátu. Divokej Bill & Čechomor, po nich nastoupili  Horkýže Slíže, kteří pokračovali ve večerní show. Mezi taháky patřil i písničkář Tomáš Klus.

Při příjezdu jsme si mohli vybrat z velkého travnatého prostoru to pravé místo na parkování i stanování. Dostatek pití, čtyři stage, doprovodný program, ochutnávka tradiční slivovice, kvalitní jídlo, návštěva Státního zámku Vizovice a exkurze do prostor likérky R. Jelínek. To vše představovalo letošní Vizovické trnkobraní.

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz
Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Divokej Bill & Čechomor, jako správně sehrané party, rozproudily publikum svým dvouhodinovým vystoupením a probudili v divácích tu správnou atmosféru. Společné písně zazpívali na úvodu, poté kapela Divokej Bill nabídla fanouškům svůj repertoár. V polovině byli vystřídáni samostatným vystoupením Čechomoru a na závěr se na pódiu opět oběvily obě skupiny společně.

Následná palba hitů od Horkýže Slíže diváky rozproudila natolik, že na pódiu před leadrem skupiny přistál klobouk, šátek a svršky oblečení. Fosforeskující kroužky patřící na ruce lítaly vysoko nad hlavami diváků. Skupina se nebála uprostřed svého vystoupení sejít z pódia a ukázat se divákům z blízka přímo před zábranami u pódia. Diváci v prvních řadách měli štěstí, mohli si s kapelou potřást rukou.

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

V areálu se nachází také Zóna Route 66, kde si návštěvníci mohou prohlédnout stejnojmennou výstavu. V blízkosti festivalu, přímo ve Vizovicích, se nalézá jarmark řemesel, Pstruhobraní na rybárně a přímo vedle areálu festivalu je pouť se všemi možnými atrakcemi a stánky.

Tradičně, jako na každém festivalu, i zde je nedostatek toalet, u vchodu do areálu jsou dokonce zpoplatněny. Sprchy jsou v malém množství a to pouze v přední části plochy, kde jsou umístěny dvě malé budky pro hygienu. Což mnozí návštěvníci považují za nedostatečné.

První den si návštěvníci Trnkobraní mohli užívat až do třetí hodiny ranní, kdy program uzavřela skupina Wizard a Orla Feeney z Irska.

[imagebrowser id=40]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divokej Bill a Čechomor rozproudili Vizovické trnkobraní