Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo pod Palmovkou hostí mimopražské soubory v rámci přehlídky České divadlo 2010

Redakce

Redakce

31. 10. 2010

V říjnu a listopadu letošního roku probíhá v Praze v Divadle pod Palmovkou a v DISKU již XV. ročník přehlídky České divadlo. Podtitul přehlídky mluví za vše: to nejlepší z českého divadla, to nejlepší z českých, moravských a slezských krajů a regionů.

FOTO:Ukázka z představení Vajgl Jihočeského divadla

Ukázka z představení Vajgl Jihočeského divadla Zdroj: Jihočeské divadlo

Přehlídku tvorby mimopražských profesionálních scén pořádá již 15 let agentura Foibos a v uplynulých letech díky ní mohli vidět pražští diváci více než 250 představení 21 mimopražských souborů. Pro Pražany se tak naskýtá jedinečná možnost seznámit se s úrovní českého divadla a navštívit představení například brněnského, mosteckého nebo slováckého divadla.

„Posláním přehlídky je prezentovat podstatnou část mimopražské divadelní scény v kulturním centru republiky, prezentovat nejpozoruhodnější inscenace pražských divadel v regionech a udělovat Ceny Českého divadla, kterými přehlídka podporuje úsilí o kvalitu jednotlivých uměleckých výkonů,“ uvádí na svých internetových stránkách agentura Foibos.

XV. ročník přehlídky probíhá pod patronací manželky prezidenta ČR paní Livie Klausové, pod záštitou ministra kultury ČR Jiřího Bessera a pražského primátora.

Prezidentem přehlídky je Miroslav Donutil, člen činohry Národního divadla.

FOTO: Zdeněk Trčálek a Jiří Hejcman v Penzionu pro svobodné pány

Penzion pro svobodné pány v nastudování Slováckého divadla Zdroj: Slovácké divadlo

V neděli 31. října uvidí diváci hru španělské autorky Palomy Pedrero Anna 11. března v nastudování herců Slezského divadla Opava.

V listopadu (14. 11.) pak bude v rámci přehlídky uvedena inscenace Městského divadla v Mostě Chlap na zabití francouzského dramatika Francise Vebera.

21. listopadu se představí soubor Jihočeského divadla České Budějovice s hrou současných autorů Jana Jirků a Adély Balzerové Vajgl.

Přehlídku završí 5. prosince představení Slováckého divadla Uherské Hradiště Penzion pro svobodné pány dramatika Seana O´Caseye.

Všechny hry budou k vidění v Divadle pod Palmovkou, vstupenky jsou stále k dostání na pokladně divadla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo pod Palmovkou hostí mimopražské soubory v rámci přehlídky České divadlo 2010