Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Na zábradlí představí dionýskou slavnost ve hře Ambrozie

AmbrozieNové představení Rollanda Shimmelpfenniga Ambrozie začal v Divadle Na zábradlí zkoušet umělecký šéf David Czesany. V české premiéře bude uvedeno v polovině prosince. Divadlo Na zábradlí vás tak zve na novodobou slavnost, avšak o době dávno minulé.

Nová hra Ambrozie

Herečky Marie Spurná a Natálie Řehořová se při zkouškách baví Zdroj: Divadlo Na zábradlí

Pije se, kouří se, zpívá se a mluví prakticky o čemkoli. Postavy mají jedno společné – patří mezi dobře situované příslušníky střední vrstvy, kteří se večer u skleničky snaží zapomenout na své problémy nebo se z nich alespoň pokoušejí vypovídat. Kdo má dost, ten se odpotácí domů. Ambrózie byla pro bohy povznášející nápoj, kterým si potvrzovali nesmrtelnost a věčnou mladost. V tomto Auerbachově sklepě však bohy povznese černé pivo jen k toaletám.

Pokračování v tematice „Koho nebe přijme“?

Dionýská slavnost 21. století bez katarze, jak zní podtitul rodící se inscenace, se premiérově představí 17. a 18. prosince 2010Divadle Na zábradlí. Tím bude pražská scéna pokračovat v tematické sezoně, kterou začala představením Nebe nepřijímá.

Umělecký šéf pražské scény se o tom vyjádřil takto: „Tématu sezony samozřejmě hodně nahrál název první inscenace – Nebe nepřijímá. Zjistili jsme společně s Ivanou Slámovou a Lucií Ferenzovou, že ke sloganu Koho nebe přijme? lze tematicky vztáhnout i další připravované tituly sezóny 2010/11. Chceme, aby zevnitř i vně divadla bylo vnímáno, že Divadlo Na zábradlí má zájem společenská i osobní témata rozkrývat a pojmenovávat. Aby mezi jednotlivými inscenacemi sezóny byla určitá vazba a navzájem mezi sebou komunikovaly. Přemýšlení v kontextech by pak mělo zabránit umělecké bezbřehosti.“

Zkoušení dionýské slavnosti

Herecký soubor při čtenné zkoušce

Herecké obsazení bude tvořit Petr Čtvrníček, Igor Chmela, Pavel Liška, Ivan Lupták, Kristina Maděričová, Miloslav Mejzlík, Leoš Noha, Jiří Ornest, Marie SpurnáNatálie Řehořová.

Tak neváhejte a představení navštivte. Těšíme se na Vaše dojmy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Na zábradlí představí dionýskou slavnost ve hře Ambrozie