Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Divadlo Na Fidlovačce oslavilo 11. výročí!

Redakce

Redakce

29. 10. 2009

Fidlovacka2V den státního svátku 28. října, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu, oslavilo představením Lucerna od Aloise Jiráska svůj „vznik“ také Divadlo Na Fidlovačce. Uběhlo totiž už 11 let od jeho znovuotevření v roce 1998. Divadlo fungující bez státních dotací tehdy obnovilo svůj provoz po dvacetileté odmlce.

Zdroj: fidlovacka.cz

Zdroj: fidlovacka.cz

Fidlovačka je divadlo, které nemá stálý herecký soubor. Herci jsou vždy angažováni jen na konkrétní inscenaci. Přesto se ale v průběhu uplynulých sezón vytvořilo jakési pevné jádro, se kterým se v repertoáru už permanentně počítá.

Divadlo Na Fidlovačce se opírá o samá známá jména. Ředitelem je Tomáš Töpfer, který zde působí také jako herec a režisér. Uměleckým šéfem divadla je od roku 2003 Juraj Deák. V čele Nadace Fidlovačka pak stojí herečka Eliška Balzerová.

Zdroj: fidlovacka.cz

Zdroj: fidlovacka.cz

Hlediště divadla pojme až 521 diváků a díky tomu, že si i po rekonstrukci zachovalo ráz staropražské divadelní arény, nabízí neopakovatelnou atmosféru. Lavice s opěradly jsou z přírodního dřeva a svým rozmístěním připomínají amfiteátr. Díky tomu diváci v hledišti nejen dobře slyší, ale herci s nimi také mohou během představení optimálně komunikovat. Což je přesně to, o co jde ve znovuzrozené Fidlovačce především: Mít co nejužší kontakt s publikem a vést s ním živý dialog.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Na Fidlovačce oslavilo 11. výročí!