×
TOPZINE.cz

Divadlo Na Fidlovačce oslavilo 11. výročí!

Fidlovacka2V den státního svátku 28. října, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu, oslavilo představením Lucerna od Aloise Jiráska svůj „vznik“ také Divadlo Na Fidlovačce. Uběhlo totiž už 11 let od jeho znovuotevření v roce 1998. Divadlo fungující bez státních dotací tehdy obnovilo svůj provoz po dvacetileté odmlce.

Zdroj: fidlovacka.cz
Zdroj: fidlovacka.cz

Fidlovačka je divadlo, které nemá stálý herecký soubor. Herci jsou vždy angažováni jen na konkrétní inscenaci. Přesto se ale v průběhu uplynulých sezón vytvořilo jakési pevné jádro, se kterým se v repertoáru už permanentně počítá.

Divadlo Na Fidlovačce se opírá o samá známá jména. Ředitelem je Tomáš Töpfer, který zde působí také jako herec a režisér. Uměleckým šéfem divadla je od roku 2003 Juraj Deák. V čele Nadace Fidlovačka pak stojí herečka Eliška Balzerová.

Zdroj: fidlovacka.cz
Zdroj: fidlovacka.cz

Hlediště divadla pojme až 521 diváků a díky tomu, že si i po rekonstrukci zachovalo ráz staropražské divadelní arény, nabízí neopakovatelnou atmosféru. Lavice s opěradly jsou z přírodního dřeva a svým rozmístěním připomínají amfiteátr. Díky tomu diváci v hledišti nejen dobře slyší, ale herci s nimi také mohou během představení optimálně komunikovat. Což je přesně to, o co jde ve znovuzrozené Fidlovačce především: Mít co nejužší kontakt s publikem a vést s ním živý dialog.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..