Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Divadlo Hybernia představilo nový muzikál Quasimodo

Redakce

Redakce

25. 3. 2011

Tým tvůrců v čele s choreografkou Janou Burkiewiczovou a režisérem Martinem Kukučkou odhalil 23. března ve foyer pražského divadla Hybernia informace o vzniku nového českého muzikálu Quasimodo, kdysi se pro lásku umíralo.

FOTO: Tisková konference k připravovanému muzikálu Quasimodo 2011

Na vzniku inscenace se podílí tým mladých tvůrců, Foto: Karel Slabý, topzine.cz

Již pouhý seznam umělců naznačuje, že konvenčnímu způsobu muzikálové tvorby odzvonilo. A to právě v připravované adaptaci románu Viktora Huga, Zvoník u Matky boží. Vedle režiséra Martina Kukučky a choreografky Jany Burkiewiczové se hudební taktovky společně chopí muzikanti Jakub Prachař, Jan Maxián a Petr Kaláb. O texty písní se zasadí dramaturg Petr Kolečko a na celkovou linii příběhu dohlédne oko libretisty Lukáše Trpišovského.

Originální obsazení tvůrčího týmu s sebou přináší neméně originální přístup k pojetí celé inscenace. „Nejde o muzikál, který má všechno dopředu dané. Naopak, jde o muzikál, který je v procesu a inspiruje se tím, že jsou v něm nějací protagonisté. Společně s nimi vzniká hudba, na nich na míru se celý muzikál šije,“ uvedl na adresu tvůrčího procesu Martin Kukučka.

Foto: Tisková konference k muzikálu Quasimodo 2011

První scénické návrhy z dílny studia Artcore, Foto: Karel Slabý, topzine.cz

K tématu hudby řekl své také Jakub Prachař: „Náš cíl je ten, aby se zpěvákům a hercům písničky dobře zpívaly a měli je rádi. Když se nějakému zpěvákovi nebo zpěvačce nebude píseň líbit, tak ji předěláme.“

Pro lásku se kdysi umíralo

Právě láska je podle režiséra Martina Kukučky hlavním motivem celé inscenace: „Velice rádi bychom dělali muzikál romantický, který se zabývá emocemi. Chceme pracovat s tím, že láska může být cit tak hluboký, aby pro něj byl někdo ochotný umřít.“ Romantický charakter díla pak podkreslí zejména hudba laděná do smutných mollových tónů.

Klíčovou roli vedle stránky emotivní sehraje v připravované inscenaci také stránka pohybová. Taneční prvky nebudou fungovat pouze jako doprovodný program hlavního děje, ale stanou se jeho přímým hybatelem. To se z velké části projeví také na scénické podobě celého představení.

„Chceme se zabývat tím, že vytvoříme výrazně taneční muzikál. Nebude to písničkál, ale skutečně muzikál, kde jsou obrazy a kde se prostě tančí,“ dodává k podobě inscenace Martin Kukučka.

Protagonisté hlavních postav v čele s Marianem Vojtkem, Ondřejem Rumlem nebo Davidem Krausem budou pro lásku poprvé umírat dne 11. listopadu 2011, kdy se na jevišti divadla Hybernia uskuteční slavností premiéra muzikálu. Role Esmeraldy zůstává v tuto chvíli neobsazena. Představitelku krásné cikánky vyberou tvůrci teprve na základě konkurzu dne 11. dubna 2011.

Akutální herecké obsazení muzikálu:

Quasimodo: Tomáš Trapl / Csongor Kassai

Pierre Gringoire: Ondřej Ruml / Jan Cina

Claudius Frollo: Jiří Korn / Marian Vojtko

Phoebus: David Kraus / Roman Vojtek

Lily: Zdenka Trvalcová

Špindíra: Petr Vančura

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Hybernia představilo nový muzikál Quasimodo