Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Divadlo Hybernia ovládne poselství Michaela Jacksona

Redakce

Redakce

24. 6. 2010

Na pátek 25. 6. se v Divadle Hybernia rozhodlo Občanské sdružení PROJECT: HEAL THE WORLD uspořádat galavečer s názvem Tribute to Michael Jackson. Večer bude kaleidoskopem vystoupení, která bude spojovat osobnost tohoto zpěváka a úcta k jeho uměleckému odkazu, ale i k jeho poselství jako člověka.

Zdroj: hybernia.eu

Večer zahájí v 18:00 vernisáž výstavy ve foyer divadla, která zde potrvá až do 29.  srpna. Bude na ní možno zhlédnout fotografie Marka Smejkala z pražského koncertu Michaela Jacksona v roce 1996, dále např. obrazy Heleny Kadlčíkové vytvořené na zakázku zpěváka či sochy Daniely Kartákové. K výstavě přispěje svou keramikou i Giovanni Urbinati anebo dalšími fotografiemi Annalisa Russo. Vystavovat svá díla zde budou však i umělci amatérští, fanoušci Michaela Jacksona. Výstava poskytuje návštěvníkům příležitost zapojit se do projektu organizace UNICEF a adoptovat panenku na pomoc dětem z rozvojových zemí.

Od 19:00 pak bude v divadle zahájen galavečer, jehož se zúčastní belgický hudebník Francois Glorieux, spolupracovník Michaela Jacksona, dále pak významné osobnosti české kulturní scény jako např. Karel Gott,  Jitka Zelenková, Richard Pachman nebo Petr Kotvald. Večer zpestří i taneční vystoupení Qaši a skupiny IF, módní přehlídka ve stylu Thrilleru návrhářky Moniky Roženkové a výstupy imitátorů. Vyvrcholením večera bude choreografie dětí z dětského domova Dolní Lánov a taneční představení vozíčkářů skupiny FREEDOM 4 Leony Kubešové. Výtěžek veřejné sbírky bude věnován dětským domovům, které byly do projektu zapojeny.

Během léta budou pořádány další akce, které slavnostně uzavře benefiční program 29. srpna.

Vstupenky v hodnotě 250 – 350 Kč je možno je zakoupit v síti Ticketportal, v pokladně divadla Hybernia anebo prostřednictvím organizátora akce PROJECT: HEAL THE WORLD, o.s.; tel.: 737 342 384 , e-mail: info@heal-the-world.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Hybernia ovládne poselství Michaela Jacksona