Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo D21 uvede muzikál o Mamě Romě. Slibuje zábavu a živou hudbu

Redakce

Redakce

10. 10. 2013

Divadelní představení s romskou tématikou jsou vzácná jako poklady na konci duhy. Málokterý producent má odvahu na podobný krok do neznáma. Přesto se Divadlo Rozmanitostí v Mostě rozhodlo představit Joj, Mama Roma!

OBR: Hoj, Mama Roma!„Muzikál plný pochopení, lásky i humoru. Setkáme se s dobrem i zlem, s jejich strastmi i radostmi. Potkáme romského Pámbíčka a dvanáct romských přikázání.“ Tak autoři charakterizují nový muzikál napsaný podle knihy Hany Doskočilové O Mamě Romě a romském pámbíčkovi.

„Paní Doskočilová vtipně a nenásilně vypráví ve své knize malým dětem příběhy o Romech z docela jiného, širšího úhlu pohledu. Nikoho vychovávat nebudeme. Bavit budeme,“ řekla o hře režisérka Věra Herajtová.

Představení hrané souborem Divadla Rozmanitostí mělo premiéru 21. září 2013 v Mostě. Nyní se soubor stěhuje do pražského D 21, kde si svoje poprvé odbude 13. října. V inscenaci zazní více jak 30 hudebních čísel, hraných a zpívaných naživo herci.

„Osm nadaných herců, včetně Tomáše Alferiho (autor hudby – pozn. autorky), dalo dohromady celkem slušnou romskou kapelu. Všichni hrají na nástroje živě a doprovázejí si sami svá hudební čísla. Je to krásná profesionální práce,“ dodala Věra Herajtová k hudebnímu nastudování.

Joj, Mama Roma!, Divadlo D21, Autor: Hana Doskočilová, Režie: Věra Herajtová, Obsazení: Tomáš Alferi, Petr Čulík, Tereza Karásková, Tereza Lišková, Jitka Raková, Petr Rak, Adam Šmejkal, Pavel Zikmund

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo D21 uvede muzikál o Mamě Romě. Slibuje zábavu a živou hudbu