Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Aqualung představí Mistra Husa. V jízdárně ve Světcích u Tachova

Redakce

Redakce

24. 8. 2012

FOTO: Divadlo Aqualung zahraje Mistra Husa v jízdárně ve SvětcíchV pátek 24. srpna odehraje konvencemi nesvázané Divadlo Aqualung představení o Janu Husovi. Tím završí srpnové husitské oslavy v Tachově. Hrát se bude v provizoriu nedávno zrekonstruované novogotické jízdárny.

FOTO: Divadlo Aqualung zahraje Mistra Husa v jízdárně ve Světcích

Jízdárna ve Světcích uvidí Mistra Husa Divadla Aqualung. Zdroj: I. Prokop, Divadlo Aqualung

Divadlo Aqualung, které má stálou scénu v Divadle Járy Cimrmana, se inspiruje kabaretním a revue podáním her pánů Voskovce a Wericha. Jeviště má sloužit nejen jako živý obraz, má být zároveň pojítkem mezi herci a diváky.

[audio:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2012/08/Mistr-Hus-2.mp3|titles=Mistr Hus]

„Naší cílovou skupinou jsou především aktivní diváci, kteří nechtějí jen pasivně přihlížet dění na jevišti,“ upřesňují oficiální stránky divadla.

Scéna, kostýmy a neotřelé divadelní postupy mají vtáhnout diváky v hledišti do děje. Divadelníci chtějí veřejnosti nabídnout silný příběh se vším všudy. Motiv pravdy, boje za svobodu a symbolické smrti velkého kazatele Jana Husa splňuje všechny parametry divácky přitažlivého tématu.

FOTO: Divadlo Aqualung se svým Mistrem Husem bude ve Světcích

Mistra Husa přiveze Divadlo Aqualung do jízdárny ve Světcích

Divadelní představení Mistr Hus se koná u příležitosti 585. výročí bitvy u Tachova a jízdárna ve Světcích se nachází necelé tři kilometry od města Tachov. Za lístek zaplatíte 150 korun a diváky dle plakátů čeká „polopravdivý příběh o nejpravdivější pravdě“.

Mistr Hus

Divadlo Aqualung

Režie: Ondřej Lážnovský

Hrají: Lubor Šplíchal, Zita Morávková, Zbigniew Kalina, Petr Gelnar, Viktor Dvořák/Václav Krátký, František Čachotský, Ondřej Lážnovský

Kdy: pátek 24. srpna

Kde: Jízdárna ve Světcích u Tachova

Vstupné: 150 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Aqualung představí Mistra Husa. V jízdárně ve Světcích u Tachova