Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Divadla z celé Evropy míří už po sedmnácté do Hradce Králové

!Upoutávka!Sedmnáctý ročník Mezinárodního festivalu divadel evropských regionů potrvá v královehradeckém Klicperově divadle od úterý 21. června do čtvrtka 30. června 2011. Přijedou hosté jak z České republiky, tak i ze světově proslulých divadel z východní, střední i západní Evropy. Z Moskvy dorazí i režisér Jurij Ljubimov z Divadla Na Tagance s hrou Dobrý člověk ze Sečuanu od Bertolda Brechta.

Mezinárodní divadelní festival evropských regionů v Hradci Králové Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Jako každoročně se na konci sezóny do Hradce Králové sjíždí divadelní tvůrci a milovníci krásného slova a hudby na mezinárodní festival. Do ulic města jich přijede na několik stovek, loni se na jevištích odehrálo přes dvě stě představení.

Divadelní inscenace herci zahrají jak v kamenném sále Klicperova divadla, tak i ve Studiu Beseda či na improvizovaných stanovištích v Žižkových sadech a v Divadle Drak.

Divadelní festival oživí i vystoupení Masticks

Na festivalu nebudou samozřejmě chybět ani hudební koncerty. Perličkou letošního festivalu je vystoupení herců z Klicperova divadla, kteří si říkají Masticks, podle lepidla na licousy. Herci zpříjemní večer všem divákům 28. června na prostranství vedle hlavní scény. Dále nebudou chybět ani Blue Star Václava Marka nebo hradecká skupina Nadoraz.

Atmosféra na divadelním festivalu v Hradci Králové

Program festivalu je nabitý. Hosté z Francie předvedou improvizaci na slavná dobrodružství Dona Quijota se jménem Somewhere…La Mancha. S inscenací KeatON přijede soubor ze Španělska a divákům převypráví příběh o slavném mimovi Busteru Keatonovi. Umělci z Polska zase přiblíží fotbalové zákulisí argentinského hráče Maradony s hrou Planeta Football.

Česká a slovenská divadla

Do Hradce Králové zavítají i umělci z řad českých a slovenských elit. Pražské Dejvické divadlo, které je každoročním hostem festivalu, ztvární hru Dealer’s choice Jiřího Pokorného a inscenaci Modrovous/Suovordom Petry Tejnorové. Činoherní klub pak zahraje manželsko-nemanželskou povídku Léda s Petrem Nárožným v hlavní roli. Na divadelní akci přijedou i hosté z Brna, a to z Divadla Reduta s představením Korespondence V+W Jana Mikuláška.

FOTO: Představení na divadelním festivalu v Hradci Králové

Představení na divadelním festivalu v Hradci Králové Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Dalšími hosty mezinárodního divadelního festivalu jsou brněnské Divadlo Husa na provázku, Městské divadlo Mladá Boleslav nebo Divadlo Petra Bezruče z Ostravy s inscenací Nevěsta od Martina Františáka. Celý festival zakončí slovenské představení Divadla Aréna Bratislava s normalizační tragédií Komunismus s Vilmou Cibulkovou a Jurajem Kukurou v hlavní roli v režii Martina Čičvára.

Hradecké Klicperovo divadlo pro letošní rok připravilo divákům opravdu široké spektrum představení, ze kterého si mohou vybírat. Celý  program naleznete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadla z celé Evropy míří už po sedmnácté do Hradce Králové