Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Divadelní plakát jako umění je vystavován v Divadle Bez zábradlí

Redakce

Redakce

12. 2. 2011

FOTO: Divadelní plakátVe foyer pražského Divadla Bez zábradlí pořádá od ledna letošního roku Institut umění – Divadelní ústav výstavu divadelních plakátů s názvem „Když divadelní plakát je umění…“. Tato prezentace s možná lehce polemickým názvem potrvá do března tohoto roku.

FOTO: Divadelní plakát

Divadelní plakát, Zdroj: IDU

Do března letošního roku je možné v Divadle Bez zábradlí nejen tradičně zhlédnout vybrané představení, ale i výstavu divadelních plakátů. Ve foyer této pražské scény právě probíhá výstava s lehce polemickým názvem Když divadelní plakát je umění…, kterou připravil Institut umění – Divadelní ústav.

Vystavovány jsou divadelní plakáty z období od 60. let 20. století do současnosti, které se nashromáždily ve sbírkových fondech Divadelního ústavu. Výstava tak chce připomenout vybrané plakáty za posledních 50 let, české umělce, grafiky a scénografy, jako například Jaroslava Malinu, Libora Fáru, Pavla Broma, Adolfa Broma, Pavla Teissiga a další.

Pro tuto příležitost bylo vybráno 50 reprezentativních kusů, které jsou samostatným výtvarným dílem, a to bez zásahu, nebo jen s minimálním použitím počítačové grafiky a typografie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadelní plakát jako umění je vystavován v Divadle Bez zábradlí