Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Divadelní novinky z Hradce slibují konkurenční boj Dona Juana a Fausta

Michaela Hellerová

Michaela Hellerová

22. 10. 2011

Foto: Jedlíci čokoládyPodzim hradeckému divadlu přeje, začátkem měsíce vyhrálo diváckou cenu v polském Těšíně za hru Jedlíci čokolády a chystá pro diváky i dvě premiéry, 14. října Tuláka po hvězdách a 22. října Dona Juana a Fausta.

Tulák po hvězdách, Zdroj: Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo slaví! V Polském Těšíně totiž začátkem října proběhl Mezinárodní divadelní festival Bez hranic a hradecký soubor vyhrál nad mnohými dalšími interprety z Evropy. Jedlíci čokolády zvítězili se 4,9 body z 5 možných.

Čtěte také: Recenze Jedlíků čokolády

Podzimní čas přinesl do divadla nejen cenu, ale i premiéry, které se chystají předvést divákům. První z nich, hra Davida Šiktance Tulák po hvězdách s Vojtou Dvořákem v hlavní roli, se hraje kromě premiéry ještě 24.října, 2. listopadu a 22. listopadu vždy ve Studiu Beseda.

Tulák po hvězdách

Hlavní postava Darrell Standing se ocitá ve vězení a začne vzpomínat na svůj předcházející život se všemi jeho kladnými i zápornými stránkami. Nejvíce vzpomíná na své osudové ženy, které potkal.

Jack London

Tulák po hvězdách

Režie: David Šiktanc

Hrají: Vojtěch Dvořák, Miroslav Zavičář, Eva Kratochvílová, Ondřej Malý a Tomáš Lněnička

Don Juan a Faust

Druhou premiérou října je inscenace Don Juan a Faust operního režiséra Jiřího Nekvasila z ostravského divadla, který do Hradce přijel, aby nazkoušel s herci další hudební představení po povedeném Shakespearově Periklovi z roku 2008.

Foto: Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách je další premiérou v Klicperáku

Jiří Zapletal alias Faust a Filip Richtermoc v roli lamače ženských srdcí Dona Juana se začnou přít o krásnou mladou Italku Donnu Annu v podání černovlasé a černooké Marty Zaoralové. A jak dopadne souboj velkých a silných autorit? Nenechte si ujít hradeckou premiéru 22. října na hlavní scéně od 19. hodin.

Christian Dietrich Grabbe

Don Juan a Faust

Režie: Jiří Nekvasil

Hrají: Filip Richtermoc, Jiří Zapletal, Marta Zaoralová, Jakub Tvrdík, Hynek Pech, František Staněk, Kristýna Kociánová, David Smečka a další…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadelní novinky z Hradce slibují konkurenční boj Dona Juana a Fausta