Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Divadelní Národ Terryho Pratchetta přichází do Prahy!

Jan Nohovec

Jan Nohovec

26. 1. 2010

Narod Obalka CZ 36_70

Už je to pár měsíců, co se na našem knižním trhu objevila novinka Terryho Pratchetta Národ. Oblíbený spisovatel známé Úžasné Zeměplochy si tentokrát střihnul young adult fantasy, na níž se názory čtenářů vesměs různí. Teď přichází tento příběh na prkna, která znamenají svět.

terry-pratchett-narod

V sobotu 30. ledna 2010 od 14 hodin se uskuteční satelitní přenos divadelní hry Národ Terryho Pratchetta ze scény Olivier Theatre Národního divadla v Londýně. Živý přenos proběhne ve 330 kinosálech po celém světě, z nichž pětice se nachází i v České republice. Kina v Praze (Aero), Ostravě (Dům kultury), Jablonci n. Nisou (Radnice), Chotěboři (Družba) a Teplicích (Květen). Rodinné představení podle nejnovější knihy Terryho Pratchetta, v adaptaci známého dramatika Marka Ravenhilla a v režii Melly Still, je úžasným dobrodružstvím o ztroskotání, přežití a cestě do vlastního nitra. Živá hudba, zpěv, tanec a nádherné loutky. Představení Národ navazuje na úspěšnou sérii NTLive přímých přenosů divadelních her z National Theatre London.

terry-pratchett-narod-divadlo

Představení Národ Foto: Aerofilms

„Měli jsme to potěšení zhlédnout v Národním divadle dramatizaci románu Národ. Je to vskutku úchvatná inscenace. Líbila se především mladším divákům, kteří se hlasitě smáli a odměnili účinkující nadšeným potleskem. Národ je představení, které zcela jistě osloví mladé publikum, ale najde si příznivce i mezi staršími diváky. Dopolední i večerní představení v Národním divadle zhlédly již tisíce školáků a školaček…“ komentuje Julie Borchard-Young, z americké BYExperience, společnosti realizující mezinárodní přímé přenosy do kin.

V hlavních rolích hry Národ se objeví Gary Carr jako Mau a Emily Taaffe jako Dafné. Představení proběhne v angličtině s českými titulky. Vstupné se pohybuje v rozmezí 300 až 350 Kč.

Nástin příběhu a recenzi Jana Nohovce na Pratchettův román Národ si můžete přečíst v jednom ze starších článků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadelní Národ Terryho Pratchetta přichází do Prahy!