Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Divadelní hra o Jaromíru Jágrovi. Je to Kladeňák!

Redakce

Redakce

9. 10. 2009

jagrJaromír Jágr není hvězdou jen na kluzišti, ale nyní i postavou divadelních prken, které znamenají svět.  Světovou premiéru nové hry přichystalo Středočeské divadlo v Kladně na 9. října.

Zdroj: Středočeské divadlo Kladno

Zdroj: Středočeské divadlo Kladno

Hlavní role  se výborně zhostil David Matásek, který diváka provede životem Jaromíra Jágra od úspěchu v Naganu až po, doufejme, blízkou budoucnostt.  Autoři skloubili dohromady vícero žánrů od komedie, přes muzikál až po tragedii.

Na začátku hry,  která začíná scénou ve sprše, se dozvíme, jakou lumpárnu dělal Jaromír jako malý kluk.  Po návratu z Nagána čeká na hokejistu spousta lidí, například šéfka středočeského svazu rybářů, či středočeský hejtman v dosti odvážném oblečku a slepý dělník s filosofickými myšlenkami. Filosofické pochody diváka provází celou hrou, jelikož se Jaromírovi zjevuje mrtvá Poldi a mladý filosof Ludwig von Wittgenstein.

Dále se setkáme s dalšími hokejovými hvězdami, jako je Lemieux, Francis, Straka a dalšími. Ve hře se objeví i Jágrova přítelkyně Andrea Verešová a Inna Puhajková. Bohužel se divák setká i se smrtí mladého nadějného Čerepanova. Hra ukazuje jak úspěchy, tak i neúspěchy v celém životě slavného českého hokejisty.

Cena vstupenek na hru se pohybuje mezi 230 a 250 korunami. Jelikož v ní převažuje komedie nad tragedií, určitě se návštěvníci pobaví. Kostýmy a kulisy jsou ztvárněny dobře. Pro Pražany je zde jedna dobrá a jedna špatná zpráva. Dobrá je, že se představení bude hrát i v divadle Pod Palmovkou. Špatná, že na konci Kladno porazí Slávii ve finále Extraligy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadelní hra o Jaromíru Jágrovi. Je to Kladeňák!