Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Divadelní festival v Hradci Králové těší i děti

Studentky hradecké univerzity připravily dětem v rámci Festivalu divadel evropských regionů zábavné odpoledne. Společně se svým vyučujícím secvičily tři pohádky a jednu recitaci jednoslovné Werichovské povídky.

Děti na Festivalu divadel evropských regionů Foto: Michaela Hellerová, Topzine.cz

Moc se mi líbila ta O vodnících od Karla Čapka,“ řekl malý Honzík Svatoň z Hradce Králové. Jeho vybranou pohádku doporučila i Janička Šunová rovněž z Hradce Králové: „Byla moc zábavná a veselá.

Vodnická pohádka

Pohádku O vodnících hrálo pět dívek převlečených za vodníky a na pódium si vzaly bazének naplněný vodou a pět kbelíků, nechyběly ani potápěčské brýle. „My vodníci se scházíme jednou za rok na tůních a rybníkách kolem Hradce Králové. Dobře se sem po proudu dostaneme, je to tu samá rovina,“ hlásali vodníci v podání studentek prvního ročníku.

Vodníci Foto: Michaela Hellerová, Topzine.cz

Šmrncu vodnické pohádce dodalo i to, že na pódium herečky vybraly malého chlapce a mladou dívenku, kteří ztvárnili role princezny Kvaky a prince Kvaka. Po skončení se od diváků dočkali největších ovací a byli za své role poctivě odměněni, každému se dostalo hrstičky bonbónů.

V Hradci se studentky připravovaly na Jičínský festival pohádek

Mám radost z dětí a mých žaček, jak jim to šlo. Hradecký festival byl tak trochu generálkou před Jičínským festivalem pohádek, který se odehraje v září,“ uvedl kantor Václav Martinec.

Sluníčko Foto: Michaela Hellerová, Topzine.cz

Kromě vodnické pohádky se veselým stanem linul i strašlivý hlas Rumcajse a tiché Manky či krásné princezny Krasomily a dvou princů v pohádce od Karla Jaromíra Erbena.

Studentky hradecké univerzity na závěr dětem rozdaly bonbóny a rozloučily se s nimi prázdninově! Všem na cestu zasvítilo sluníčko z pohádky O Rumcajsovi a poslalo dětem hřejivé letní paprsky!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadelní festival v Hradci Králové těší i děti