×
TOPZINE.cz

Dita von Teese svádí k retro stylu

Dita von TeeseŽe vám tohle jméno nic neříká? A co takhle burleska? Také nic? Nevadí. Ale jestli vás zajímá móda a obzvlášť retro, rozhodně byste neměli tenhle článek minout. A jako malý bonbonek jsme si pro vás na závěr přichystali krátkou ukázku. Čtěte až do konce.

zdroj: style.com
zdroj: style.com

Jestli vám jméno Dita von Teese zní aristokraticky, tak jste se vydali špatným směrem. Tahle sedmatřicetiletá tanečnice a bývalá striptérka, nyní nekorunovaná královna burlesky a módní ikona, se narodila v USA jako Heather Reneé Sweet v docela obyčejné rodině a je prostřední ze tří sester. Pokud netušíte, co že to vlastně ta burleska je, pak vězte, že je řeč o uměleckých striptýzových vystoupeních, jaká měla zlatou éru v období dvacátých až čtyřicátých let minulého století.

Posedlost prádlem

Dita se od dětství věnovala tanci a zejména baletu, a přestože měla našlápnuto na skvělou kariéru v tomto oboru, raději se vydala do obchodu s prádlem, kde jako prodavačka radila zákaznicím, jak si nejlépe vybrat. Její schopnosti sice zaujaly vedení firmy a Dita stoupala po kariérním žebříčku až na pozici nákupčí, ale touha předvádět se byla silnější.

zdroj:
zdroj: zimbio.com

Jakmile dosáhla osmnácti let, nafotila první erotické fotografie a zamířila rovnou do nočních podniků. Na rozdíl od většiny průměrných striptérek se chtěla nějak odlišit a zaujmout. Vsadila proto na retro styl čtyřicátých let dvacátého století a využila tak svoji zálibu v sexy prádle i hodiny baletu. Tuto proměnu se rozhodla dotáhnout do konce, a tak se i v soukromí začala oblékat ve stylu zlatých let Hollywoodu.

zdroj: style.com
zdroj: style.com

Své původně blonďaté vlasy si obarvila na havraní čerň, která kontrastuje s její pečlivě udržovanou bělostnou pletí Sněhurky, a sestřih přizpůsobila tehdejší dobové módě. Jejím novým poznávacím znamením se stala karmínová rtěnka a vrstvy černé řasenky. V té době také poprvé pózovala pro Playboy, už pod pseudonymem Dita von Teese, a její hvězda stoupala.

zdroj: style.com
zdroj: style.com

Kráska a zvíře

Raketovým startem mezi celebrity se pro ni ale stalo seznámení s excentrickým hudebníkem Marylinem Mansonem v roce 2001. Když se o čtyři roky později brali, byla Dita už slavnou hvězdou, pro kterou navrhovali známí návrháři, a jako modelka předváděla například pro Jeana Paula Gaultiera. Celý svět už věděl, co to vlastně ta burleska je. Manželství ale nevydrželo ani rok.

zdroj: style.com
zdroj: style.com

V současnosti se Dita stále častěji stahuje do Evropy, kde chce studovat oděvní výtvarnictví. Před časem navrhla úspěšnou řadu spodního prádla a nyní by se dle svých slov chtěla pokusit vrátit na výsluní ženské módy klobouky. Své slavné taneční číslo ve sklenici martini už předvádí jen výjimečně, budoucnost vidí v módě a po boku syna módního návrháře Louise-Marii de Castelbajaca.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..