Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dita von Teese svádí k retro stylu

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

7. 4. 2010

Že vám tohle jméno nic neříká? A co takhle burleska? Také nic? Nevadí. Ale jestli vás zajímá móda a obzvlášť retro, rozhodně byste neměli tenhle článek minout. A jako malý bonbonek jsme si pro vás na závěr přichystali krátkou ukázku. Čtěte až do konce.

Jestli vám jméno Dita von Teese zní aristokraticky, tak jste se vydali špatným směrem. Tahle sedmatřicetiletá tanečnice a bývalá striptérka, nyní nekorunovaná královna burlesky a módní ikona, se narodila v USA jako Heather Reneé Sweet v docela obyčejné rodině a je prostřední ze tří sester. Pokud netušíte, co že to vlastně ta burleska je, pak vězte, že je řeč o uměleckých striptýzových vystoupeních, jaká měla zlatou éru v období dvacátých až čtyřicátých let minulého století.

Co je to burleska a co dělat, když se chcete stát profesionálkou

Posedlost prádlem

Dita se od dětství věnovala tanci a zejména baletu, a přestože měla našlápnuto na skvělou kariéru v tomto oboru, raději se vydala do obchodu s prádlem, kde jako prodavačka radila zákaznicím, jak si nejlépe vybrat. Její schopnosti sice zaujaly vedení firmy a Dita stoupala po kariérním žebříčku až na pozici nákupčí, ale touha předvádět se byla silnější.

zdroj:

zdroj: zimbio.com

Jakmile dosáhla osmnácti let, nafotila první erotické fotografie a zamířila rovnou do nočních podniků. Na rozdíl od většiny průměrných striptérek se chtěla nějak odlišit a zaujmout. Vsadila proto na retro styl čtyřicátých let dvacátého století a využila tak svoji zálibu v sexy prádle i hodiny baletu. Tuto proměnu se rozhodla dotáhnout do konce, a tak se i v soukromí začala oblékat ve stylu zlatých let Hollywoodu.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Své původně blonďaté vlasy si obarvila na havraní čerň, která kontrastuje s její pečlivě udržovanou bělostnou pletí Sněhurky, a sestřih přizpůsobila tehdejší dobové módě. Jejím novým poznávacím znamením se stala karmínová rtěnka a vrstvy černé řasenky. V té době také poprvé pózovala pro Playboy, už pod pseudonymem Dita von Teese, a její hvězda stoupala.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Kráska a zvíře

Raketovým startem mezi celebrity se pro ni ale stalo seznámení s excentrickým hudebníkem Marylinem Mansonem v roce 2001. Když se o čtyři roky později brali, byla Dita už slavnou hvězdou, pro kterou navrhovali známí návrháři, a jako modelka předváděla například pro Jeana Paula Gaultiera. Celý svět už věděl, co to vlastně ta burleska je. Manželství ale nevydrželo ani rok.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

V současnosti se Dita stále častěji stahuje do Evropy, kde chce studovat oděvní výtvarnictví. Před časem navrhla úspěšnou řadu spodního prádla a nyní by se dle svých slov chtěla pokusit vrátit na výsluní ženské módy klobouky. Své slavné taneční číslo ve sklenici martini už předvádí jen výjimečně, budoucnost vidí v módě a po boku syna módního návrháře Louise-Marii de Castelbajaca.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dita von Teese svádí k retro stylu