Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

District 9 na DVD: Mimozemský život mezi námi

Redakce

Redakce

3. 10. 2010

Jaké by to bylo, kdybychom ve vesmíru nebyli sami? Zjištění, že se jinde nachází jiná forma inteligentních bytostí, trápí lidstvo několik staletí. Nejhorší myšlenky jsou, co když jsou oni chytřejší než my…

District 9 není veselý film..., Zdroj: distributor filmu

Film

Přesně o tomto tématu pojednává film Neilla Blomkampa District 9. Chráněnec Petera Jacksona (Pán Prstenů), natočil tento vědecko fantastický film v roce 2009. A dost dobře tím na sebe upoutal. Kritika byla víceméně kladná jak u diváků, tak i u novinářů. Dokonce mu to vyneslo 4 oscarové nominace za nejlepší film, efekty, střih a nejlepší scénář. District 9 je Blomkampův první film, který se dostal do povědomí většiny filmového světa.

Hlavním hrdinou jsou mimozemští vetřelci, kteří přiletěli na matičku Zemi.  Vzhledem k tomu, že lidstvo překvapili svou mírnou a klidnou povahou, nevznikly žádné nepokoje a vláda je uvěznila v táboře zvaném District 9. Ústřední postavou je agent Wikus Van De Merwe (Sharlto Copley) z agentury MNU, která dohlíží na vetřelce. Co čert nechtěl, Wikus se dostane do kontaktu s neznámou látkou, která mu začne měnit DNA. Stává se tak nesmírně důležitou osobou k rozluštění technologie vetřelců, stává se nejhledanějším mužem planety.


Tak, frajere, doklady!

DVD

Vzhledem k tomu, že se jedná o dvoudiskovou edici, nám druhé DVD nabídne opravdu pestrou paletu bonusů. Nechybí samozřejmě vystřižené scény, Filmařský deník s komentáři režiséra a další dokumenty o efektech a vzniku vetřelců. Bonusy jsou v originálním znění a je možné si je pustit s českými titulky.

Žánr: Akční/Sci-fi/Thriller

Stopáž: 112 minut

Režie: Neill Blomkamp

Hrají: Sharlto Copley, David James, Jason Cope aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: Filmařský deník, dokumenty o efektech, vynechané scény

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

District 9 na DVD: Mimozemský život mezi námi