Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Discoballs pokřtili v Lucerna Music Baru nové album Rise and Shine

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

1. 12. 2010

foto: drunken Boomerang!FOTOGALERIE!Po dvou letech vydali pražští Discoballs své nové album Rise and Shine a v poslední listopadový večer ho pokřtili v Lucerna Music Baru. Předskakovala jim mladá kapela 12° Bagpipers a pouze pro tuto příležitost reinkarnovaní Drunken Boomerang.

foto: Discoballs

Discoballs, foto: Martina Hušková, Topzine.cz

Pražská ska-kapela Discoballs po dvou letech vydala své druhé album s názvem Rise and Shine a tuto událost oslavila ve velkém stylu 30. listopadu 2010 v pražském Lucerna Music Baru. Večer se nesl ve znamení velkých událostí jak pro křtící Discoballs, tak pro Drunken Boomerang, kteří zažili velký návrat na pódia, a v neposlední řadě i pro mladou kapelu 12° Bagpipers, kteří absolvovali svou velkou premiéru.

Strakoničtí 12° Bagpipers před nedávnem také pokřtili své debutové EP Maybe Adult, právě za účasti Discoballs, a tak se s nimi na oplátku svezli do Lucerny. Svým pop-rockem příjemně navnadili fanoušky na další kapely. V čele se zpěvačkou Bárou byli milým překvapením na úvod.

Velkou a velmi očekávanou událostí byl návrat kapely Drunken Boomerang ze záhrobí. Tahle kapela se rozpadla v roce 2008, s celkovým počtem sto čtrnácti vystoupení. Po dvou a půl letech se uvolili k odehrání 115. vystoupení, právě na křtu nového alba Discoballs.

Jak během koncertu poznamenal Mireček, který v současnosti působí v kapele Dreadrot, největší zásluhu na tomto znovuzrození ska-punkových Boomerangů měli dechaři Vítek a Bozez, kteří v současné době hrají právě v Discoballs. Bohužel, kapela nemá v plánu pokračovat, a tak se po tomto unikátním vystoupení Drunken Boomerang opět odebrali do věčných lovišť. Budiž jim země lehká!

Největší pozornost večera ale samozřejmě patřila Discoballs, kteří na rozdíl od Drunken Boomerang dále rostou a září, přesně v duchu názvu svého nového alba. Další úspěchy jim popřál i kmotr alba, Jan Kalina z legendárních Sto zvířat.

foto: Krleesh

Krleesh, kytarista Discoballs si koncert očividně užíval, Foto: Martina Hušková, Topzine.cz

Discoballs si své vystoupení v Lucerna Music Baru hodně užívali. Jako vždy se mohli opřít o vynikající výkon dechové sekce, která obzvláště vynikla v předělávce písničky Johnyho Cashe Ring fo Fire. Discoballs za svou zhruba čtyřletou historii vystřídali celkem tři zpěvačky, tou poslední je od března tohoto roku nadaná Anja a nutno podotknout že jí to na pódiu s ostatními chlapci z kapely moc sluší.

Šampaňské, kterým Discoballs pokřtili své nové album Rise and Shine, nebylo pouze odměnou za tvrdou práci na desce, ale rozhodně také oslavou velice povedeného koncertu před obstojně zaplněnou Lucernou.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hudba_praha_discoballs/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Discoballs pokřtili v Lucerna Music Baru nové album Rise and Shine