Díry v chodnících vyplnil zahrádkami. Umělec zkrášluje ulice Londýna

Šeď rozbitých londýnských chodníků se rozhodl kreativně narušit výtvarník Steve Wheen. Do nevyspravených děr po celém městě umisťuje miniaturní pestrobarevné zahrádky a parčíky.

Pro projekt s názvem The Pothole Gardener používá umělec nejrůznější rostliny, ale i miniatury aut, laviček nebo typických londýnských telefonních budek. Vyvaroval se pouze instalace miniatur osob; současně zahrádkami vyplňuje pouze chodníky pro pěší. Na silnici by podle jeho slov ohrožovaly bezpečnost provozu.

„Neustále mě překvapuje, jak moc velký vliv mají moje miniaturní zahrádky na lidi,“ říká o projektu Steve Wheen. „Vytvářet nečekané momenty radosti bylo ovšem mým záměrem. Fascinuje mě to.“ O reakcích kolemjdoucích dokonce natočil několik filmů.

Projekt byl původně součástí jeho absolutoria magisterského stupně na škole v Central Saint Martins a zároveň jeho první knihy. Londýnské zahrádky už inspirovaly lidi po celém světě, a tak se miniatury začínají objevovat i v dalších městech. A co vy, zkrášlíte také dobrovolně svoji ulici?

Díry v chodnících vyplnil zahrádkami. Umělec zkrášluje ulice Londýna
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Díry v chodnících vyplnil zahrádkami. Umělec zkrášluje ulice Londýna

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*