Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dirty Blondes a Momma Knows Best předvedli v Roxy překvapivě strhující show

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

26. 11. 2010

!FOTOGALERIE!Ve středu 24. listopadu se v pražském klubu Roxy představilo pět mladých, nadějných kapel – The Beadbeat, Dirty Blondes, Momma Knows Best, Libido&The Mans a Killerpanda – a přes velmi krátký čas vymezený pro vystoupení jednotlivých kapel bylo rozhodně na co se koukat.

foto: Beego, zpěvačka kapely Dirty Blondes

Beego, zpěvačka kapely Dirty Blondes, foto: Tomáš Lénárd

Středa 24. listopadu patřila v Roxy kapelám, které by se mohly stát hvězdami roku 2011. Každý vystupující měl na své vystoupení pouhou půlhodinu, takže museli publiku ukázat to nejlepší ze své tvorby. Přestože tento koncert měl silnou konkurenci například ve 4v1 v Tesla Aréně, přišlo do Roxy poměrně hodně lidí a kapely tak vystupovaly před velice příjemnou diváckou kulisou.

Pořadí vystoupení kapel se losovalo, což způsobilo, že hned první tři kapely předvedly asi to nejlepší, co jsme měli možnost vidět. Celý večer otevřeli The Beadbeat se svou funk-jazz-soul-popovou ukázkou.

foto: Betty Lee, zpěvačka kapely The Beadbeat

Betty Lee, zpěvačka kapely The Beadbeat, foto: Tomáš Lénárd

„Když jsme sem šli, tak jsme si říkali, hlavně ne první. A hup!“ smála se po koncertě zpěvačka kapely The Beadbeat, okouzlující Betty Lee. „Ale aspoň jsme měli víc času na zvukovku,“ shoduje se s klávesistou Honzou. The Beadbeat na pódiu předvedli velice profesionální výkon. Jejich funk-jazzový základ v kombinaci s moderními popovými rytmy nechávají dokonale vyniknout krásný hlas Betty Lee.

Kapely měly na své vystoupení zhruba třicet minut i s nazvučením, což skutečně není mnoho času, ale všichni vystupující se s tímto limitem se ctí poprali. Tak trochu smolný večer ale zažili Momma Knows Best, vystupující jako třetí kapela v pořadí.

foto: kapela Momma Knows Best

Momma Knows Best, foto: Tomáš Lénárd

Jejich show začala skvěle, svým alternative-hardcore a dobrým pohybem na pódiu rozhýbali publikum. Pak si ale kytarista vyvrtl kotník a následně uprostřed jedné ze skladeb přestal hrát basový aparát. Chlapci se s tím ale nenechali rozhodit, a přestože vinou technických potíží přišli o kousek vymezeného času, předvedli hodně energickou show, kterou diváci ocenili.

Vrcholem večera, i když brzkým, byly pro mě jednoznačně blondýny vedené energickou Beego. Rychlý, strhující dirty-rock`n`roll, kterým se prezentují Dirty Blondes, doplněný o spoustu pohybu, nasazení a hlavně skvělého pěveckého projevu zpěvačky Beego dělá z této kapely slibného adepta na prime time festivalů v roce 2011. Tahle kapela prostě patří před vyprodaný klub nebo zaplněnou louku a při troše štěstí se mohou stát českými Guano Apes.

foto: bubeník kapely Dirty Blondes

Kapela Dirty Blondes předvedla 24.11. v Roxy doslova žhavou show! foto: Tomáš Lénárd

Na konci se crossoverové kapele Killerpanda podařilo vylepšit celkový dojem z tohoto koncertního večera, který utržil těžký šrám v podobě naprosto nevkusného vystoupení Libido&The Mans. Killerpanda ale nakonec byla, i díky vystoupení hostujícího zpěváka, hodně zajímavou tečkou na závěr.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dirty Blondes a Momma Knows Best předvedli v Roxy překvapivě strhující show