Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dior vyrazil Galliana, Balmain odklidil šílence Decarnina. Módní průmysl se otřásá v základech

Redakce

Redakce

21. 5. 2011

FOTO: Olivier RousteingNedávný odchod Johna Galliana z módního domu Dior nebyl v posledních pár měsících ojedinělým. Připojilo se k němu několik dalších významných kreativních ředitelů slavných značek. Přichází snad s novou krví i nová epocha módy?

FOTO: Olivier Rousteing, kreativní ředitel Balmain

Olivier Rousteing, model nebo návrhář?, Zdroj: balmain.com

Bohužel pro nás, prezident značky Dior Sidney Toledano si se jmenováním Gallianova nástupce dává na čas. A údajně nás napětí nezbaví až do podzimu tohoto roku. Čeká snad na říjnový fashion week, aby uvedení návrháře proběhlo s co největší pompou? Napínání ale vede k četným spekulacím a snahám tajemství odhalit.

Nejpravděpodobnější je, že následníkem Gallianova trůnu se stane Riccardo Tisci, který doteď působil jako kreativní ředitel Givenchy, stejně jako kdysi Galliano. Tomu dodává na pravdě i Derek Blasberg, novinář a editor, který světu na svém Twitteru oznámil, že se o jmenování Riccarda dozvěděl v zákulisí koncertu Katy Perry. Avšak veřejně to potvrzené není, a proto tuto informaci můžeme nazývat zatím jen drbem.

FOTO: Výběr z kolekcí Balmain

Překoná někdo Christophea Decarnina?, Zdroj: balmain.com

Na rozdíl od tajnůstkaření Dioru, jiné módní domy nemají zapotřebí skrývat nová jména a otevřeně oznamují, kdo převezme žezlo po předchůdcích. Jedním z takových je francouzský Balmain.

Kolekce značky Balmain jsou obdivovány především pro rockový nádech a jistou dávku elegance, kterou si dokážou zachovat. Tento label opouští zbožňovaný Christophe Decarnin, který zastával post kreativního ředitele pět let. Důvodem odchodu jsou jeho psychické problémy, kvůli kterým není schopen pokračovat ve své práci a které mu na únorovém fashion weeku ani nedovolily po přehlídce vyjít na molo a ukázat se publiku. Na jeho místo nastoupí mladý a pohledný Olivier Rousteing. Olivier je členem Balmain týmu již tři roky, a je tedy dobře seznámen s filozofií značky.

FOTO: kreativní ředitel Manish Arora

Manish Arora, Zdroj: manisharora.com

K dalšímu střídání designerů dochází v módním domě Paco Rabanne, který je známý díky používání neobvyklých materiálů. V kolekcích se objevují kovy, plasty nebo třeba papír. Nástupcem samotného Paca Rabanna, 77letého zakladatele značky, je Manish Arora. Návrhář indického původu před čtrnácti lety založil svou vlastní značku a je přezdíván jako John Galliano Indie. Oba návrháře spojuje extravagance a propracovanost jejich návrhů.

Kreativní ředitelku mění i značka Chloé. Kdo to bude?

Je to snad znamení, že ve světě módy přichází zlom a my se řítíme do nové dekády? To ukáže jen čas. Jak se nováčci zhostí svých nových postů a co tyto změny přinesou, uvidíme na říjnovém pařížském fashion weeku, kde budou jejich první kolekce prezentovány. Kreativní ředitelé nám tak zodpoví aspoň pár našich otázek. Taky už se nemůžete dočkat?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dior vyrazil Galliana, Balmain odklidil šílence Decarnina. Módní průmysl se otřásá v základech