Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Díky koncertu Goldfrapp zažila Praha pořádnou diskotéku

Redakce

Redakce

13. 10. 2010

Kdo se byl v úterý 12. října podívat na britské Goldfrapp, určitě nelitoval. Výlet ve stylu 80. let pod taktovkou zpěvačky Alison Goldfrapp neměl chybu. I když byl pražský klub SaSaZu zaplněn pouze z poloviny, všichni se usmívali, vlnili a zpívali.

Alison Goldfrapp, Zdroj: goldfrapp.com

Alison Goldfrapp, Zdroj: goldfrapp.com

Goldfrapp přivezli představit svou novou desku Head First, která vyšla v březnu tohoto roku, i do Prahy. Album bylo samozřejmě k zakoupení i v klubu SaSazu, kde se vystoupení konalo. Oproti předchozímu, spíše folkově laděnému albu Seventh Tree, se Head First velice výrazně vrací k popu a diskotékovým písním osmdesátých let. A do osmdesátek také kapela bez váhání vtáhla všechny návštěvníky.

Fanoušky si Goldfrapp získali hned v úvodu večera, když začali své vystoupení na minutu přesně, tedy ve dvaadvacet hodin. Takového respektu se publikum dočká jen málokdy. A umí to ocenit vděčností. Diváci kapelu odměňovali vytrvalým povzbuzováním a potleskem, mnohdy ještě dlouho před koncem písničky.

A že bylo čemu tleskat. Kapela vytvořila skvělou atmosféru, na kterou SaSaZu bude dlouho vzpomínat. Ačkoli Alison prodělala v minulých dnech chřipku, kvůli které musely být zrušeny koncerty v Lublani a Lausanne, nebylo to na její formě znát.

Tři oblečky pro Popelku

Hlas byl možná trochu šetrnější, ale její fyzická zdatnost je i v jejích 45 letech fascinující. Navíc během hodinového vystoupení třikrát obměnila kostým, který byl pro diskotékové tanečníky opravdovou lahůdkou.

Kapela víceméně nevybočila ze svého současného eighties stylu a nezahrála žádnou ze svých starších hitovek, kterých za více jak deset dlouhých let vytvořila nespočet. Držela se téměř výlučně písní ze svého posledního alba. Goldfrapp jej vydali teprve před půl rokem, ale i tak většina fanoušků znala téměř perfektně slova písní a na všechny skladby reagovala velice pozitivně. A to už od té první.

Největší úspěch měla u všech přítomných bezesporu písně I Wanna Life a The Rocket, kterou hráli Goldfrapp jako přídavek.

Goldfrapp se předvedli jako energičtí a pozitivní společníci. Vzhledem k tomu, že se jim v SaSaZu evidentně líbilo, můžeme se možná těšit zase brzy na viděnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Díky koncertu Goldfrapp zažila Praha pořádnou diskotéku