Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Digitální revoluce pro vaše vzpomínky

Redakce

Redakce

15. 10. 2009

digitalni-fotoalbum-ramecky-1Éra digitálních médií přinesla do našich životů náboj, o kterém jsme se zatajeným dechem čítali z ošoupaných časopisů, které se málem nesměly číst, protože byly spojovány s magií, tedy s něčím, co je naprosto nemožné v oblasti racionálního myšlení.

Zdroj:madree promotion

Zdroj: Madree promotion

S jistým nadhledem můžeme říci, že červené světlo osvětlující i ty nejtmavší zákoutí síně pro vyvolávání fotografií můžeme spatřit už jen u klasiků či ve filmech pro pamětníky. Fotoaparáty používající klasický film jsou lidově dávno out, a tak majoritní podíl prodávaných fotoaparátů tvoří nepochopitelně fungující krabičky zaznamenávající naše vzpomínky. Digitální fotoaparáty.

I televizní přijímače křičí digitalizace do celé šíře světa. Buďme moderní! Digitalizujme například i naše fotoalba!

Představte si, jak s sebou nosíte klidně fotografie, jejichž počet se pohybuje v řádu desítek tisíc. V minulých dobách by to byla docela fuška hraničící dokonce s nějakým úrazem. Dnes si i takovéto množství fotografií můžete odnést kamkoliv a přitom vám zaberou místo podobné klasickému diáři.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/album/]

Společnost ALBUMteam přichází s produktem, který vám nabídne přesně tuto funkci. Ať už jste doma či na cestách fotografie jednoduše nahrajete do přístroje pomocí USB kabelu, Flash disku a nebo vložíte SD kartu. Ano, Album samozřejmě podporuje rozšiřitelnost pomocí SD paměťových karet a to až do úžasných 20 GB. Zde se asi bere idea tisíce fotografií kdykoliv po ruce, jenž vám umožní interní paměť 4 GB (Album je vybaveno funkcí Media Shop, která automaticky zmenší fotografii na ideálních 100 KB, uložit jde tedy 40 000 fotografií) a rozšířitelná paměť do jmenované velikosti. Při zvládnutí krátké matematické operace vám vyjde celková paměť, kterou tento přístroj může teoreticky disponovat.

A nyní další pikantnosti, na které se lidi často ptávají. Album má 7 “ velký display, což pro laika znamená, že každá prohlížená fotka bude velká jako 10 cm x 15 cm pohlednice. Někteří lidé také soudí výrobky podle jejich váhy. Zde je odpověď jednoznačná. Zkrátka 480 gramů, což není málo, ale ani hodně. Pokud budeme Album používat k firemní prezentaci u nějakého zákazníka, jistě oceníme těchto pár gramů oproti notebooku s váhou přes jeden kilogram.

Spojme jmenované parametry s krásou celého přístroje, jehož design byl navržen Nell Applovou, tedy designerkou známého iPodu od společnosti Apple. Jednoduchost, funkčnost v oboru a krása dělají z Alba kandidáta na místo ve vaší kabelce, saku či aktovce.

A nyní malá rekapitulace parametrů:

Rozměry: 19,5 x 11,3 x 1,4 cm

Rozměry displeje: 7’’ (800 x 480 pixelů)

Paměť: vnitřní paměť 4 GB (lze rozšířit SD kartou až na 20GB)

Komunikuje skrz: USB master, USB device, SD slot

Výdrž baterie: přes 3 hodiny

Příslušenství: kožené pouzdro, mezinárodní nabíječka

Stránky produktu: elektronickealbum.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Digitální revoluce pro vaše vzpomínky