Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Diane von Furstenberg vymyslela zavinovací šaty. Teď přichází s parfémem

Redakce

Redakce

14. 10. 2011

FOTO: Diane von Furstenberg s legendární Annou WintourAutorka ikonických zavinovacích šatů Diane von Furstenberg přichází s novým parfémem, který je plný ženské síly. Jak se této ženě podařilo dosáhnout úspěchu, ještě než jí bylo třicet let?

FOTO: Diane von Furstenberg

Diane von Furstenberg, Zdroj: dvf.com

Diane von Furstenberg se narodila v Belgii roku 1946. Její otec byl původem z Rumunska, matka z Řecka. Dá se říct, že tahle žena měla štěstí odjakživa. V osmnácti letech se totiž seznámila s německým princem Egonem von Furstenberg, za kterého se ve svých třiadvaceti provdala. Díky tomu její dvě děti mohou nést titul princ a princezna. Manželství však dlouho nevydrželo a o tři roky později se rozpadlo.

Diane ovšem už během manželství pracovala pro návrháře Angela Ferrettiho, takže byla finančně zajištěna. Navíc po nocích šila vlastní věci, které zatím prodávala jen po pár kusech.

Nejprodávanější parfémy pro ženy. Jaké to jsou?

V devětadvaceti se objevila na obálce časopisu Newsweek oblečená do zavinovacích šatů, jež sama navrhla. Tím prodej jejích modelů rapidně vzrostl a Diane tak dosáhla velkého úspěchu ještě před dovršením třiceti let. Navíc se její zavinovací šaty staly ikonickým kouskem žádaným dodnes.

FOTO: Zavinovací šaty Diane von Furstenberg

Zavinovací šaty z aktuální kolekce

Úspěšná návrhářka o sobě tvrdí, že má tři děti. Syna Alexe, dceru Tatianu a svoji značku. Vlastní butiky po celém světě, její šaty si oblíbily ty nejznámější celebrity a módní ikony a její kolekce mají sezonu co sezonu kladné odezvy. Její značka vydělává ročně miliony dolarů, což z Diane dělá velmi bohatou ženu.

Ve svých pětašedesáti letech odmítá jít na jakoukoli plastickou operaci či aplikaci botoxu. Diane se zkrátka stárnutí nebojí.

Od roku 1999 společně se svojí rodinou řídí neziskovou organizaci Diller – von Furstenberg Family Foundation, která poskytuje pomoc různým nadacím. V současnosti se například podílejí na projektu Vital Voices, který objevuje a podporuje ženy bojující za lepší život ve svých komunitách, ať už se jedná o boj za lidská práva, snahu o ekonomický růst či angažování do politiky.

Vnitřní síla parfému

V současné době na trh přichází její nový parfém pojmenovaný jednoduše Diane. Při jeho výrobě se prý inspirovala ženami kolem sebe a tím, co vidí na svých cestách. Největší inspirací pro ni ovšem byly pacifické ostrovy, kde roste květina frangipani. Ta se stala hlavní ingrediencí Dianina parfému. Právě skrz něj chce návrhářka ženám sdělit, aby znovu objevily svoji vnitřní sílu.

FOTO: Parfém Diane von Furstenberg

Parfém Diane

O životě, jaký žije Diane von Furstenberg, jistě sní nejedna žena. Kdo by se také nechtěl provdat za prince, mít úspěšnou kariéru a vydělávat miliony dolarů?

Jejím velkým přáním vždy bylo, aby po sobě zanechala nějaký odkaz, a to se jí, myslím, podařilo. Vždyť na světě není módního fanouška, který by neznal její jméno a netoužil vlastnit alespoň jedny z jejích nádherných šatů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Diane von Furstenberg vymyslela zavinovací šaty. Teď přichází s parfémem