Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Detektor lži sužuje manžele po třiceti letech na prknech Klicperova divadla

Michaela Hellerová

Michaela Hellerová

12. 12. 2010

Hypnóza SlávkyManželství po třiceti letech sužuje postavy hry Detektor lži, kterou uvádí Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Manželé se pak nestačí divit, co řeknou v hypnóze docentovi psychiatrie, který umí lidi zhypnotizovat.

Hypnóza Slávky

Hypnóza manželky Slávky Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Další hradeckou komedií v rámci cyklu Šepoty a výkřiky, která nahradila Goldflamovy Ženy a panenky,  je Detektor lži Vasila Sigarejeva. Hraje se v interiéru bytu, což diváka vtáhne do děje. Vasil si sedí pohodlně v křesle a v jeho přímé blízkosti se odehrává scéna, jako vystřižená z filmu Manželství po italsku se Sofií Loren a Marcellem Mastroiannim.

Manželství v krizi

Zora Valchařová-Poulová a Jan Bílek svižně vystřihli manželský pár v krizi a zrovna dnešní noc oslavují perlovou svatbu!

Vkráčíme do bytu a nestačíme se divit, Standa nás ani nepozdraví, zato jeho manželka Slávka nám vlídně podá ruku a nabídne nám alespoň chleba a vodu. Manžel v opilosti ztratil výplatu a neví kde! „Vosum tisíc! Kde bych je měla hledat!?“ rozčiluje se Slávka. Mezi pozvanými hosty sedí i hypnotizér! „Já bych vám poradil, zhypnotizujeme ho a on nám řekne, kde peníze jsou,“ říká hypnotizér.

Peníze na toaletě, žádný problém

Na jeho radu Slávka najde peníze v nádržce na vodu na toaletě a ihned toho využije a zpovídá manžela záludnými otázkami. Nestačí se divit, co jí manžel v hypnóze přizná!

Foto: Detektor lži

Detektor lži

Hradeckou komedii zpestří i to, že se Slávka také zhypnotizuje a manželé se na sebe dozvědí tolik věcí, o nichž ani jeden z nich nikdy netušil. Nakonec je odnese vítr a skončí v sedmém nebi…

„Nebudu už nikdy na manžela tak přísná jako nyní a já slibuji manželce věrnost až za hrob!“ stvrzují svůj svazek po třiceti letech znovu a na věčnost.

Klicperovo divadlo v Hradci Králové

Detektor lži

Režie: Viktorie Čermáková

Hrají: Zora Valchařová-Poulová, Jan Bílek, Miroslav Zavičář

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Detektor lži sužuje manžele po třiceti letech na prknech Klicperova divadla