×
TOPZINE.cz

Detektor lži sužuje manžele po třiceti letech na prknech Klicperova divadla

Hypnóza SlávkyManželství po třiceti letech sužuje postavy hry Detektor lži, kterou uvádí Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Manželé se pak nestačí divit, co řeknou v hypnóze docentovi psychiatrie, který umí lidi zhypnotizovat.

Hypnóza Slávky
Hypnóza manželky Slávky Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Další hradeckou komedií v rámci cyklu Šepoty a výkřiky, která nahradila Goldflamovy Ženy a panenky,  je Detektor lži Vasila Sigarejeva. Hraje se v interiéru bytu, což diváka vtáhne do děje. Vasil si sedí pohodlně v křesle a v jeho přímé blízkosti se odehrává scéna, jako vystřižená z filmu Manželství po italsku se Sofií Loren a Marcellem Mastroiannim.

Manželství v krizi

Zora Valchařová-Poulová a Jan Bílek svižně vystřihli manželský pár v krizi a zrovna dnešní noc oslavují perlovou svatbu!

Vkráčíme do bytu a nestačíme se divit, Standa nás ani nepozdraví, zato jeho manželka Slávka nám vlídně podá ruku a nabídne nám alespoň chleba a vodu. Manžel v opilosti ztratil výplatu a neví kde! „Vosum tisíc! Kde bych je měla hledat!?“ rozčiluje se Slávka. Mezi pozvanými hosty sedí i hypnotizér! „Já bych vám poradil, zhypnotizujeme ho a on nám řekne, kde peníze jsou,“ říká hypnotizér.

Peníze na toaletě, žádný problém

Na jeho radu Slávka najde peníze v nádržce na vodu na toaletě a ihned toho využije a zpovídá manžela záludnými otázkami. Nestačí se divit, co jí manžel v hypnóze přizná!

Foto: Detektor lži
Detektor lži

Hradeckou komedii zpestří i to, že se Slávka také zhypnotizuje a manželé se na sebe dozvědí tolik věcí, o nichž ani jeden z nich nikdy netušil. Nakonec je odnese vítr a skončí v sedmém nebi…

„Nebudu už nikdy na manžela tak přísná jako nyní a já slibuji manželce věrnost až za hrob!“ stvrzují svůj svazek po třiceti letech znovu a na věčnost.

Klicperovo divadlo v Hradci Králové

Detektor lži

Režie: Viktorie Čermáková

Hrají: Zora Valchařová-Poulová, Jan Bílek, Miroslav Zavičář

Hodnocení: 4****Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..