Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

DesignSUPERMARKET 2011: pátý ročník festivalu mladého designu se stěhuje

Foto"sweet666design na designSUPERMARKETu."Dva týdny před Vánocemi proběhne pátý ročník festivalu designSUPERMARKET. Zájemci o užité umění nebo o koupi nějakého vánočního dárku na něj mohou zavítat do Paláce Archa od 7. do 12. prosince.

Foto"sweet666design na designSUPERMARKETu."

sweet666design: a designSUPERMARKETu se představí zavedení i noví tvůrci. Zdroj: designsupermarket.cz

Pro ty, kteří mají rádi novinky v oblasti designu, zajímají se o užité umění, anebo se zkrátka chtějí poohlédnout po nějakém zajímavém vánočním dárku a zároveň hledají alternativu k prodírání se přeplněným nákupním centrem, se druhý týden v prosinci na pár dní otevře designSUPERMARKET.

Příležitost pro mladé i zavedené tvůrce

Důvodem vzniku tohoto festivalu je podle pořadatelů „současná rozpačitá situace v oblasti autorského designu. Příležitostí, při nichž se nastupující generace designérů a umělců mohou představit širší veřejnosti, je minimum a konkurenční síla nadnárodních koncernů a značek veliká.“

Foto."Letos čekají na návštěvníky novinky od tuzemských i zahraničních designerů."

Letos čekají na návštěvníky novinky od tuzemských i zahraničních designerů

„DesignSUPERMARKET se snaží být záchytným bodem v tomto vzduchoprázdnu a pro začínající, ale i zavedené designéry nastupující generace, být jedním z důvodů, proč nepropadnout čistě komerčním zakázkám.“

Pátý ročník prodejního festivalu mladého designu se letos přesouvá z Perlovy ulice do Paláce Archa v pražské ulici Na Poříčí. Celé třetí patro budovy by tak mělo návštěvníkům nabídnout to nejlepší, co u nás v oblasti užitého umění – produktového designu, grafiky, tvorby skla, porcelánu, šperků nebo módy – vzniká.

Foto."DesignSUPERMARKET se letos uskuteční v Paláci Archa."

DesignSUPERMARKET se letos uskuteční v Paláci Archa

Na festivalu se představí řada domácích a letos nově i zahraničních tvůrců z oblasti designu. Mezi těmi našimi nebude chybět např. nově vzniklé studio Dechberoucí, šperky z oceli a designu Jara design, exotický nádech oblečení La femme Mimi, Leeda, Lenka Malíská, Leona Škanderlová, prezentace Antimultivitamin a mnoho dalších.

Jedna sekce nazvaná Market Líba dá opět prostor mladým designérům, kteří nebudou představovat jednotlivé kolekce, ale jejich jednotlivé výtvory utvoří ucelenou koncepci.

Foto."Festival by měl poskytnout prostor pro prezentaci i setkávání mladých tvůrců."

Festival by měl poskytnout prostor pro prezentaci i setkávání mladých tvůrců

Akci organizuje občanské sdružení tai.lab iniciované mladými designery v oblasti užitého umění, architektury a nových médií, především absolventů a studentů Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze. Přičemž od minulého roku ji s nimi spolupořádá společnost Fresh Films s.r.o., která také každé léto organizuje Mezinárodní festival studentských filmů Fresh Film Fest.

Loňský ročník festivalu mladého designu navštívilo v paláci Perla na pět tisíc návštěvníků. Jaký bude ten letošní, budete mít již brzy příležitost se sami přesvědčit.

designSUPERMARKET

7.12. – 11.12. 2011

Palác Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

oficiální stránky akce

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DesignSUPERMARKET 2011: pátý ročník festivalu mladého designu se stěhuje