Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Depešáci ovládnou pražské Jižní Město

Eva Síčová

Eva Síčová

28. 9. 2011

FOTO: Strange LoveÚspěšná divadelní hra Strange Love přijíždí z ústeckého Činoherního Studia na prkna KC Zahrada, aby konkurovala premiéře Aloise Nebela. 29. září od 19 hodin se můžete nostalgicky podívat do vlastní minulosti plné černé kůže, syntezátorů a sprejů na vlasy.

FOTO: Strange Love

Poslední pořádní depešáci nebo hledající únik z reality

Neexistuje snad nikdo, kdo by neslyšel ani jednu skladbu kapely Depeche Mode. I přesto, že nepatříte mezi fanatické posluchače této hudební skupiny, zajděte si na inscenaci Jaroslava Rudiše a Petra Pýchy Strange Love. Nejenže byla nominována na cenu Alfréda Radoka za českou hru roku 2007, ale v hlavní roli fanouška Ludvíka uvidíte skvělého Marka Taclíka (Rodina je základ státu, Jedna ruka netleská, Grandhotel).

Čtěte také: Strávíte 32 hodin mezi psem a vlkem?

Inscenace v režii Thomase Zielinského vás přetáhne zpět do doby, kdy nápis DM zdobil každou omlácenou předměstskou zeď. Představení se odehrává v hotelu Družba, kam se sjede několik fanoušků. Soutěží spolu o to, kdo je největší český depešák. Zatímco se předhání v oddanosti a encyklopedických znalostech všeho, co se skupinou souvisí, vyplouvají na povrch jejich skutečné osobní příběhy plné deziluze a zklamání.

Víra, nebo koníček?

Idealistické hodnoty naráží v této černé komedii na realitu světa, v němž spravedlnost ani čest není na denním pořádku. Jaroslav Rudiš pro tentokrát zanechal romantizující polohu Grandhotelu a pro Strange Love nastínil syrový, sychravý příběh se silnou atmosférou. Hudbu složil kytarista skupiny Priessnitz Petr Kružík. Takže pokud nedáte přednost premiéře filmu Alois Nebel, můžete se vydat na depešáky do kulturního centra Zahrada.

Strange Love

KC Zahrada
29. září v 19 hodin
režie: Thomas Zielinský
hrají: Nataša Gáčová, Zuzana Onufráková, Marta Vítů, Jiří Maryško, Jaroslav Achab Haidler, Kryštof Rímský, Marek Taclík
více: www.kczahrada.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Depešáci ovládnou pražské Jižní Město