Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Depeche Mode se pustili do blues. Podívejte se na nový klip

Angličtí rockeři stylově chystají na rok 2013 své třinácté album. Bude se jmenovat Delta Machine, vyjde 25. března a ponese se podle slov kapely v bluesovém duchu.

FOTO: Depeche Mode

Depeche Mode Zdroj: facebook.com

Depeche Mode prosluli typickým zvukem, v němž se míchá tvrdá hudba se syntezátory. Za více než tři dekády existence hledali inspiraci leckde. Momentálně se za ní vypravili na jih Spojených států, a to v přeneseném i doslovném smyslu.

Nové album je silně ovlivněno blues. Možná i proto se video k prvnímu singlu Heaven vypravili točit do louisianské metropole New Orleans. I když zmíněné město bývá častěji nazýváno domovem jazzu, blues zde také není žádným cizincem.

Videoklip je inspirovaný americkým snímkem Strom života, který běžel v kinech před necelými dvěma lety. Film se odehrává v Texasu v padesátých letech a není bez zajímavosti, že v něm zazní kousek skladby Vltava od Bedřicha Smetany.

Depeche Mode na letošním turné přijedou i do Prahy, vystoupí 23. července v pražské Synot Tip Areně. Lístky jsou k dostání v předprodejích v ceně 1.190 až 1.990 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Depeche Mode se pustili do blues. Podívejte se na nový klip