×
TOPZINE.cz

Depeche Mode se pustili do blues. Podívejte se na nový klip

FOTO: Depeche Mode

Angličtí rockeři stylově chystají na rok 2013 své třinácté album. Bude se jmenovat Delta Machine, vyjde 25. března a ponese se podle slov kapely v bluesovém duchu.

Depeche Mode Zdroj: facebook.com

Depeche Mode prosluli typickým zvukem, v němž se míchá tvrdá hudba se syntezátory. Za více než tři dekády existence hledali inspiraci leckde. Momentálně se za ní vypravili na jih Spojených států, a to v přeneseném i doslovném smyslu.

Nové album je silně ovlivněno blues. Možná i proto se video k prvnímu singlu Heaven vypravili točit do louisianské metropole New Orleans. I když zmíněné město bývá častěji nazýváno domovem jazzu, blues zde také není žádným cizincem.

Videoklip je inspirovaný americkým snímkem Strom života, který běžel v kinech před necelými dvěma lety. Film se odehrává v Texasu v padesátých letech a není bez zajímavosti, že v něm zazní kousek skladby Vltava od Bedřicha Smetany.

Depeche Mode na letošním turné přijedou i do Prahy, vystoupí 23. července v pražské Synot Tip Areně. Lístky jsou k dostání v předprodejích v ceně 1.190 až 1.990 korun.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..