Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Depeche Mode odmítli ocenění od Brit Awards. Nebyli by v televizi

Redakce

Redakce

2. 4. 2013

Britští rockeři Depeche Mode uvedli, že odmítli převzít cenu Brit Award. Vadilo jim, že by se během slavnostního večera neobjevili na televizních obrazovkách.

Depeche Mode Zdroj: depechemode.com

Depeche Mode Zdroj: depechemode.com

Formace dostala ku příležitosti pořádání ceremoniálu Brit Awards jedinečnou příležitost převzít pestře barevnou sošku za celoživotní dílo. Kvůli neúčasti v živém vysílání však kapela tuto možnost zavrhla.

Depeche Mode, kteří 22. března vydali nové album Delta Machine, v britských médiích vysvětlili, co se stalo mezi nimi a organizátory Brit Awards. Zdálo se jim, že by s nimi nebylo zacházeno jako s ostatními vítězi.

Obejdou se i bez ceny

Frontman kapely Dave Gahan důvody objasnil takto: „Pravděpodobně někomu zadělám na problémy, ale bylo nám řečeno, že tento rok dostaneme další ocenění. Jednalo se o nejvlivnější kapelu za posledních 20 let. Dále jsme se však doslechli, že ITV by naši část nevysílala. Jestliže nás oni nechtějí vysílat živě, pak ani my nebudeme jejich nejvlivnější kapelou. Kolik dalších kapel se pohybuje na hudební scéně už tak dlouho a mají tolik hitů jako my? Serem na ně!“

Při letošních Brit Awards byli oceněni Ben Howard, One Direction, Mumford & Sons, Emeli Sande a Taylor Swift. Širší veřejnost s ceremoniálem však příliš spokojená nebyla. Kritika se dostala zejména k Noelu Gallagherovi kvůli jeho nezáživnému vystoupení.

Depeche Mode před pár dny zveřejnili klip k písni Soothe My Soul ze svého nejnovějšího alba, které vyšlo minulé pondělí. Klip následuje promo k prvnímu vydanému singlu Heaven.

V rámci svého letního celoevropského turné vystoupí Depeche Mode po třech letech znovu v Praze. Koncert se uskuteční v Synot Tip Aréně v úterý 23. července 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Depeche Mode odmítli ocenění od Brit Awards. Nebyli by v televizi