Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Denisa Dvořáková: Nová česká supermodelka

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

16. 3. 2010

Denisa DvořákováKdyž v roce 2006 jako sedmnáctiletá vyhrála české kolo prestižní modelingové soutěže Elite Model Look, odborníci předpovídali, že jí svět módy bude ležet u nohou. A nemýlili se.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Není to také žádný div. Před touto soutěží se sice modelingu věnovala pouhých pět měsíců, ale za tu dobu stihla procestovat celý svět. Navíc její 177 centimetrů vysoká postava a míry 84-61-89 ji pro kariéru modelky téměř předurčily. Ačkoli právě velmi štíhlou postavou se oháněli někteří novináři hovoříce o anorexii a jiných poruchách příjmu potravy. Tato obvinění se ale nepodařilo prokázat. A kariéra Denisy Dvořákové se slibně rozvíjela a rozvíjí dál.

O měsíc později Denisa zvládla vyhrát i mezinárodní kolo soutěže Elite Model Look International 2006 a stát se tváří celosvětové kampaně pro značku See by Chloé. Následovala řada zakázek pro prestižní návrháře a módní domy, jako je například Christian Dior, Chanel, Karl Lagerfeld, Burberry, Celine nebo Prada a řada dalších. V současnosti je pravidelnou a vyhledávanou účastnicí všech hlavních týdnů módy v New Yorku, Londýně, Paříži i Miláně.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Objevuje se také na titulních stranách řady prestižních časopisů, jako je Vogue, Harper’s Bazaar nebo Marie Claire. A spolupracuje se špičkovými módními fotografy, mimo jiné například s Éricem Mailletem, Stevenem Meiselem nebo Mariem Testinem.V loňském roce byla oceněna jako Modelka roku na prvním českém ročníku předávání cen Elle Style Awards.

Půvabnou brunetku z Prahy přihlásila do soutěže Elite Model Look její maminka a nebýt jí, Denisa by nikdy na kariéru modelky ani nepomyslela. Původně se totiž chtěla stát kadeřnicí. Přestože školu kvůli práci na čas přerušila, svoje vzdělání nyní dokončuje na jedné z euroškol, a to v oboru cestovní ruch a ekonomika.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Denisa uvádí, že její velkou inspirací je módní návrhář Karl Lagerfeld. Ve volném čase se prý ale obléká pohodlně a sportovně. Má ráda hudbu, cestování a sport. A v modelingu by ráda zůstala alespoň příštích dvacet let. Zdá se tedy, že o ní budeme slýchat ještě dlouho a jen v superlativech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Denisa Dvořáková: Nová česká supermodelka