Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Den poezie: Festival nejen pro milovníky básní

Redakce

Redakce

13. 9. 2011

OBR: Karel Hynek MáchaI letos si můžete pochmurné podzimní období zpříjemnit Dnem poezie. Letošní 13. ročník slavnosti se uskuteční 7. až 21. listopadu. Festival si klade za cíl oslavit roli poezie v lidském životě a v české kulturní tradici.

OBRÁZEK: Karel Hynek Mácha

Den poezie se koná na památku výročí narození Karla Hynka Máchy, Autor: Jan Vilímek

Den poezie se koná každoročně v listopadu ku příležitosti výročí narození romantického básníka a zakladatele moderní české poezie Karla Hynka Máchy. Ten se narodil před 201 lety 16. listopadu v Praze. Akce proběhne v řadě měst po celé republice a vystoupí na ní hosté z tuzemska i zahraničí.

Poezie na volné noze

Podtitulem letošní listopadové oslavy básnictví je Poezie na volné noze. Během čtrnáctidenního trvání festivalu uspořádají různé organizace, například školy, univerzity, literární skupiny, divadla, ale i jednotlivci, mnoho vlastních vystoupení se zaměřením na poezii.

Listopadové zátiší u kostela

Oslavte listopad poezií, Foto: Daniela Hrbáčková, Topzine.cz

Program se skládá z veřejných čtení, výstav, hudebních a divadelních představení pořádaných v klubech, knihovnách, kavárnách, školách a dalších místech. Na své si tak mohou přijít nejen příznivci poezie, ale také milovníci divadla, hudby a kulturního dění vůbec.

Jako koordinátor festivalu vystupuje Společnost poezie, jež se mimo jiného zabývá propagací všech akcí pořádaných organizacemi i jednotlivci v rámci festivalu. Podporu projektu poskytlo Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hlavního města Prahy. Uzávěrka přihlášek pro aktivní účastníky, jenž by se chtěli k slavnosti poezie připojit organizací vlastní akce, je 20. září 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Den poezie: Festival nejen pro milovníky básní