Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Demoliční párty ve stylu Na doraz. Režisér Phillips říká: Miluju Zacha Galifianakise!

Adéla Nikodýmová

Adéla Nikodýmová

27. 11. 2010

Zanedlouho přijde do českých kin další snímek od režiséra Todda Phillipse. A na co že se můžeme těšit? Bude to další Pařba ve Vegas? Kritici tvrdí, že ne…

Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis, Zdroj: distributor filmu

Film Na doraz vypráví o jedné povedené dvojce. Robert Downey Jr., podrážděný architekt Peter, se nemůže dočkat, až se dostane domů do Los Angeles, aby byl přítomen při narození svého prvního dítěte. Nemůžeme se mu tedy divit, že má nervy na pochodu, když je díky setkání s ctižádostivým hercem Ethanem Tremblayem (Zach Galifianakis) nucen opustit letadlo a nakonec s ním sdílet stísněné auto z půjčovny při jejich společné cestě do L.A. Ethanovo dovádění Peterovi celou cestu ještě nepříjemně prodlužuje. Otázkou zůstává, jestli se těm dvěma nakonec úspěšně podaří nezabít jeden druhého. Demoliční párty můžete vidět v českých kinech od 2. prosince.

A co tedy tvrdí filmoví kritici? V podstatě to, že Letadla, vlaky, automobily (1987) s Johnem Candym a Stevem Martinem byly lepší. Na doraz je takový vulgárnější remake, který se snaží vyrovnat Pařbě ve Vegas (The Hangover). Sledování Downeyho znepokojivého výrazu ve společnosti Galifianakise, je údajně jediný výjimečný zážitek, který z filmu můžete mít.

Ann Hornaday z The Washington Post nám ale naopak slibuje úder, který bude mít své jádro příznivců v řadách fanoušků Pařby ve Vegas, trvalý proud rozpustilých gagů, prostopášných vtipů, drtící akce a elektrizující napětí mezi ústředním (či výstředním?) duem. O zábavu bude určitě postaráno. Co jiného bychom také mohli čekat od tvůrců filmů Road Trip, Mládí v trapu, Starsky & Hutch a již tolik vychválené Pařby ve Vegas? Nyní se dokonce připravuje pokračování – The Hangover 2, ve kterém Zach Galifianakis nemůže chybět.

„Pařby už bylo dost, chtěl jsem natočit se Zachem ještě jiný film. Miluju ho. Je úžasnej, stejně jako možnost pracovat s Robertem. Nemají daleko od svých filmových postav a myslím, že to, co mě skutečně nadchlo, bylo dát tyto dvě osobnosti dohromady,“ říká Todd Phillips.

Co se škádlívá…

Na doraz (Due Date)

Komedie
USA, 2010, 100 min

Režie: Todd Phillips
Hrají:
Robert Downey Jr., Zach Galifianakis, Michelle Monaghan, Jamie Foxx, Robert Diggs, Juliette Lewis, Alan Arkin, Rhoda Griffis, Barry Hopkins, Danny R. McBride, Todd Phillips, Nathalie Fay

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Demoliční párty ve stylu Na doraz. Režisér Phillips říká: Miluju Zacha Galifianakise!