Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Dělníci sbourali špatný dům. V Google mapách byla chyba

Majitelku domu v Texasu čekalo nepříjemné překvapení. Místo likvidátora z pojišťovny, který měl zlikvidovat pojistnou událost, její dům vinou cizí chyby srovnaly se zemí buldozery.

demolice-domu

Zdroj: Pixabay.com

Obyvatelku v texaském  Rowlettu, které v prosinci poničilo dům tornádo, se zřejmě nestačila divit. Namísto příchodu likvidátora z pojišťovny, který měl poničené stavení zkontrolovat, aby jej mohla jeho majitelka opravit, přijely k jejímu domku buldozery, které jej srovnaly se zemí.

Společnost provádějící demolici totiž zbourala nesprávný dům jen o blok dál, kde se mělo bourat a svou chybu se pak snažila svést na společnost Google, na jejíchž mapách ověřovala adresu objektu určeného ke zbourání.

Lindsay Diazová, majitelka domu, pro zpravodajský portál WFAA uvedla: „Demoliční firma se mnou navíc po tom jejich pochybení vůbec nekomunikovala. Nevěděla jsem, co dělat. Zbourali mi domov, vlastně celý můj život a nechtěli to se mnou vůbec řešit.“

Nakonec se společnost za svou chybu omluvila, majitelce to ale její domov nevrátí. „Z mého domova zbyla jen suť a hromada trosek. Jak někdo může udělat takovou chybu? Přišla jsem o všechno,“ dodala Diazová.

Majitelka nyní znovu čeká na likvidátora z pojišťovny, který rozhodne, co bude s domem dál. Zatím není jasné, zda demoliční firma majitelku mimosoudně odškodní, či se celá kauza dostane před soud.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dělníci sbourali špatný dům. V Google mapách byla chyba