Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dekorace na vánoční stůl: Fialová je opět barvou Vánoc

Lenka Romportlová

Lenka Romportlová

12. 12. 2011

Každý asi ví, že na slavnostním stole nesmí chybět ubrousky, svíčky, ovoce. Jak ale dosáhnout toho, aby se z tabule stal jeden povedený designérský kousek? Probuďte v sobě kreativní já.

FOTO: Vánoční stůl

Vánoční dekorace vykouzlí tu pravou atmosféru, Zdroj: sxc.hu

Základním pravidlem je, že na stole musí být vždy dost místa. Dekorace nesmí omezovat strávníky v jídle a bránit jim ve výhledu na ostatní. Proto nemáte-li k dispozici zrovna velký stůl, kroťte se.

Svíčky a věnec nesmí chybět

Vánoční stůl by nebyl úplný, kdyby na něm chyběly svíčky. Efektní je opakování stejného tvaru svícnů. Na rustikální masivní stůl se hodí jednoduchý dřevěný svícen, na moderní skleněný stůl naopak svícen kovový.

Při výběru svíček volte jednoduché a elegantní linie a barvy. Moc dobře vypadá, když svíčky mají různé rozměry, jak na výšku, tak na šířku.

Udělejte si domácí svařák podle našeho receptu

Neváhejte umístit na stůl i adventní věnec. Přestože svíčky už jsou vyhořelé, může posloužit jako doplněk slavnostní tabule. Takový věnec může mít mnoho podob. Zastáváte klasický styl, kdy zelené větvičky zdobí červené, stejně vysoké svíčky? Nebo chcete být originální? Pak zkuste jinou, odvážnější barvu nebo zakomponujte do věnce barevného soba. Fantazii se meze nekladou.

Fialová, barva letošních Vánoc

Hitem letošních Vánoc je fialová barva, která byla v kurzu už v letech předešlých. Purpurová, fialková, lila či fuchsie, s žádným odstínem neuděláte chybu. Zkombinovat ji můžete s další módní barvou – světle růžovou. Ze spojení s béžovou nebo barvou slonovinové kosti dosáhnete elegantního a sofistikovaného dojmu.

FOTO: Dekorace na vánoční stůl

Klasické barvy se nikdy neomrzí

Sáhnout můžete i po typicky vánočních barvách. Modrou štědrovečerní tabuli dozdobte stříbrnými příbory, tmavě modrými ubrousky, svíčky obsypejte průhlednými kamínky a krásně prostřený stůl je na světě.

Slavnostního dojmu dosáhnete použitím zlaté barvy. Pozlacená větvička či zářivé svíčky budou vypadat skvěle, obzvlášť na dřevěném stole.

Nemáte čas na pečení? Zkuste rychlé Rafaelo koule!

Na slavnostní tabuli nesmí chybět ubrousky a jmenovky, pokud očekáváte více hostů. Pro slavnostní chvíle se nejlépe hodí ubrousky látkové, které jsou k dostání v mnoha variacích, a ozdobit je můžete nápaditou designovou sponou. K odlehčení můžete přidat vtipný stojánek na jmenovku a vaši hosté se zaručeně budou cítit příjemně.

Ať už bude váš stůl červený, nebo modrý, důležité je myslet na hlavní poselství Vánoc. Jsou to přece svátky klidu, odpočinku a setkávání s přáteli. Tak na to při zdobení bytu myslete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dekorace na vánoční stůl: Fialová je opět barvou Vánoc