Menu
TOPZINE.cz

miluju-te-aleSměs vtipů o partnerských vztazích, které doplňují skvělé herecké výkony a povedené písně. Tak by se dalo zhodnotit představení Miluju tě, ale … Broadwayskou komedii můžeme v současné době vidět v Divadle Radka Brzobohatého.

„Miluju tě, jsi príma, ale rychle se změň“ – toť celý název a zároveň ústřední píseň hudební revue z pera Joa DiPietra, která měla svou úplně první premiéru roku 1995 v broadwayském divadle Official Broadway Theater Guide. Tam slavila velký úspěch. Divadlo Radka Brzobohatého přebralo hru po Divadle Na Fidlovačce v březnu roku 2007 a taktéž nabízí svým divákům kvalitní hru, která by se dala označit jako jízda partnerským životem.

Michaela Badinková v jedné z mnoha rolí představení. Zdroj: www.divadlorb.cz

Michaela Badinková v jedné z mnoha rolí představení. Zdroj: www.divadlorb.cz

Příběh začíná schůzkou prvních dvou aktérů, Ireny Máchové a Marcela Švidrmana. Jelikož první rande je téměř vždy nejhorší a plné trapasů, rozhodnou se nově seznámení, že ho přeskočí a půjdou rovnou na druhou schůzku. Takto to stále pokračuje až se rozhodnou, že nejjednodušší by byl rozvod. Další dvojice se na první rande připravuje. A jde to nanovo. Trapné setkání, které diváky zaručeně rozesměje. Čtyři herci se na jevišti představí hned v několika rolích.

Irena Máchová a Marcel Švidrman prožívají manželský stereotyp. Zdroj: www.divadlorb.cz

Irena Máchová a Marcel Švidrman prožívají manželský stereotyp. Zdroj: www.divadlorb.cz

Nejen mladých, kteří se touží zamilovat, ale také těch, kteří již partnerským životem několik let žijí. Zažijeme svatbu, vžijeme se do tradiční znuděné rodiny nebo také okusíme život v důchodu. Objeví se i střet mezi mladší a starší generací. To vše je velmi komicky pojednané. I to je evidentně jeden z důvodů, proč se tato hra těší takové oblibě. Každý se tam zajisté najde.

V představení zazní mnoho melodických písní. Možná by se z nich mohly stát i hity, jak jsou skvěle napsané. Celým příběhem nás provází klavírní melodie Ondřeje Brzobohatého. A že je co poslouchat! Zezačátku nenadchnout, vše se opakuje. Chvíli nato to Brzobohatý rozjede tak, že jen potvrdí své hudební geny. Po jeho boku ho doprovází mladá houslistka Anna Fliegerová.

Pod vedením režiséra Antonína Procházky se na jevišti objeví pouze čtyři herci: Irena Máchová, Roman Vojtek, Michaela Badinková a Marcel Švidrman. Fanoušci by však mohli ve hře postrádat našeho velkého komika Lumíra Olšovského. Jeho vyhození z divadla nebylo tou nejlepší volbou. Zbylí čtyři jsou však také velmi dobří. Ovládají všechny muzikálové stránky – zpěv, herectví i tanec.

Skvělý klavírista Ondřej Brzohohatý. Zdroj: www.divadlorb.cz

Skvělý klavírista Ondřej Brzohohatý. Zdroj: www.divadlorb.cz

Jediné, co by se snad dalo představení vytknout, je jeho délka. Přes 2 hodiny omílání stejného tématu, možná by čtvrt hodina zkrácení nebyla na škodu. Představení je však oprávněně chváleno, tudíž se vyplatí na něj zajít. I když přijdete do divadla s horší náladou, budete odcházet s úsměvem na rtech.

Miluju tě, ale …
Divadlo Radka Brzobohatého
Režie: Antonín ProcházkaHrají: Michaela Badinková, Irena Máchová, Roman Vojtek, Marcel Švidrman,

Orchestr: Ondřej Brzobohatý/Petr Vondráček, Anna Fliegerová/Petra Suková/Dagmar Sečkářová

Hodnocení: 4 ****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dejte si rande u Brzobohatých