Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Deerhoof vydávají novou desku Deerhoof vs. Evil

Martin Faix

Martin Faix

11. 4. 2011

foto DeerhoofUž samotný název nového alba skupiny Deerhoof – Deerhoof vs. Evil (jelení kopýtko vs. ďábel) napovídá, že nás nečeká všední deska ve stylu různých rádoby drsňáckých rockových kapel. Roztomilá, hudebně velmi pestrá a experimentální hudba je to, čím si tato kapela ze San Franciska dovede podmanit posluchače.

foto Deerhoof

Deerhoof, Zdroj: oficiální stránky kapely

Deerhoof nejsou na hudební scéně žádnými nováčky, fungují již od roku 1994 a na svém kontě mají jedenáct desek. Sestavu tvoří John Dietrich (kytara, baskytara), Ed Rodriguez ( kytara), Greg Saunier (klávesy a bicí) za doprovodu drobné japonské zpěvačky Satomi Matsuzaki, která svým jemným a příjemným hlasem posouvá tuto hudbu i do jiných sfér než jen čistě rockových.

Bylo by velmi ošemetné pokoušet se tuto hudbu řadit do nějakých hudebních škatulek. Na desce najdeme jak písně jemně kytarové, tak i tvrdé rockové s prvky noise a elektro doprovody, za které by se nemuseli stydět ani Prodigy. Punkové písně s drsnými zvuky zkreslených kytar, ale i roztomile veselé a jemné balady zpívané něžným hláskem zpěvačky Satomi, která zpívá na desce jak anglicky tak místy i japonsky, jsou tím, co upoutá.

Muzikanti si nemusí nic dokazovat

A jak se říká, že v jednoduchosti je síla, zde to platí dvojnásob. Spousta drobných a jednoduchých nápadů dělá tuto desku jedinečnou. A přestože by se mohlo zdát, že když je skoro každá píseň v jiném duchu, nemuselo by to sedět dohromady, deska funguje neuvěřitelně celistvě a není nijak hudebně překombinovaná.

Přestože by jistě mohlo být CD tohoto stylu napráskané super rychlými údery bicích, sóly kytar a baskytar, muzikanti naštěstí pochopili, že nemají zapotřebí dokazovat si sportovními výkony na nástroje svůj um. Za povšimnutí také stojí nádherný zvuk, na němž je poznat usilovná práce, kterou je třeba ocenit, neboť i mnoho známých muzikantů tuto stránku stále podceňuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deerhoof vydávají novou desku Deerhoof vs. Evil