Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Debutové album High End Low Liberation od skupiny Night se nese v industriálně elektronickém duchu

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

27. 9. 2010

Baskytarista Sunshine Amák zanevřel na sluncem prosvícený rock a vrhl se rovnýma nohama do zběsilého post punkového mixu noci. Spolu sebou stáhnul i další ostřílené české hudebníky mimo jiné z formací Ladies Swim nebo Priessnitz. Řízný elektronický punk je utrpením i zábavou zároveň.

Kapela Night, Foto: Standa Merhout, Zdroj: myspace.com

Pochmurně začíná, řízně pokračuje a pochmurně končí. A k tomu ten mix. Zvláštní energie se line celým albem. Nelze říci, že je temné, nelze říci, že je veselé. Je to komplikované dílo plné protikladů. Je z něj cítit snaha o dokonalý mix, což občas přechází až do lehkého extrému.

Celé album odpovídá přesně vizi moderního elektronického rocku. Taneční pasáže zřetelné hlavně například v They Say Go nebo Fraud vtiskují do alba jakýsi futuristický odkaz. Celé album by mohlo velmi dobře sloužit jako soundtrack k temnému filmu z nedaleké budoucnosti. Jmenovitě píseň White Chapel je jak stvořená pro psychedelické bloudění nocí hypermoderního velkoměsta budoucnosti.

Kvalitní zvuk a absence hitů

Oproti tomu do ambientu laděná Diggin the Grave svou pochmurností slouží jako katarze utrpení. Když vše pomine, jsou tu Night a kopou hrob, ale jen aby vás opět probudili následující skladbou Adam Ascetic nesoucí naléhavé poselství.

Zvuková stránka je rozhodně skvělá, hlas trochu zaniká a postrádá jakoukoli naléhavost, kterou bych od něj čekal. Stejně tak album dle mého názoru postrádá jasné hitovky. Některé tracky sice mají poměrně slušný refrén, ale přeci jen to nejsou ani zdaleka Sunshine.

Zpěvák Night Amák, Foto: Barun, Zdroj: myspace.com

Celkově je debut Night poměrně kompaktní celek se skvělým zvukem, zajímavou mixáží a strhující atmosférou. Zápory jsou nevýrazný zpěv a paradoxně příliš mnoho nápadů, které jsou na desku nacpány. Kdyby deska měla o dvě písně navíc, které by ulevily současnému nabitému obsahu, vůbec by to nebylo na škodu. Nicméně jako debut je to velmi slušné album.

Night– High End Low Liberation

Vydáno: květen 2010
Celkový čas: 1:00:06
Skladby: Pragmatism, Black Beast, They Say Go, Watching you, Fraud, Murder in you, White Chapel, Digin the Grave, Adam Ascetic, Roses on the Crypt, Superstition Kills
Vydalo: Election rec.

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Debutové album High End Low Liberation od skupiny Night se nese v industriálně elektronickém duchu