Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Dcera kojila svého otce. Mateřské mléko mu mělo pomoci s rakovinou

Když Helen Fitzsimmonsová začala po porodu kojit svého syna, proč by nemohla kojit mateřským mlékem i svého nemocného otce, když je tak zdravé, pomyslela si, když se dozvěděla, že její tatínek umírá na rakovinu. Otec pil její mléko téměř rok.

dcera-kojila-sveho-otce-dudlik-lahvicka

Zdroj: Pixabay.com

O případu informoval Daily Mirror. Všem jednou zestárnou rodiče, onemocní a nastane čas, abychom jim opětovali péči, kterou nás oni obklopovali, když jsme byli ještě děti. Helen Fitzsimmonsová (40) se této úlohy chopila se ctí a pro svého otce udělala vše, co mohla – dokonce mu začala odstříkávat mateřské mléko, které mu mělo pomoci v boji s rakovinou.

Plazmocelulární myelom (onemocnění plazmatických buněk) jejímu otci Arthurovi napadal čtyři roky kostní dřeň. Na podzim 2013 se od svého lékaře dozvěděl, že má i rakovinu prostaty a jeho svět se zbortil jak domeček z karet.

Helen vzala situaci do svých rukou

Helen se s představou smrti svého otce ale nehodlala smířit a začala hledat cestu, jak mu pomoci. Zakrátko narazila na zlomovou lékařskou zprávu, ve které se dočetla, že mateřské mléko posiluje imunitní systém. Helen, které se v té době narodil syn, jehož krmila mateřským mlékem, se rozhodla tuto informaci využít.

„Napoprvé otec ochutnal mé mateřské mléko ze sklenice. Vypil ho celé najednou. Podíval se na mě a usmál se, pak řekl: ‚chutná dobře,‘“ vzpomíná Helen. „Vím, že to někomu může připadat zvrhlé, ale když někoho milujete a on je tak vážně nemocný, uděláte všechno, abyste mu pomohli,“ dodává.

Její otec poprvé po dlouhé době pocítil naději. I když nakonec po 16 měsících boj s rakovinou vzdal, jeho dcera rozhodnutí nelituje. „Žil déle, než jsme si mysleli. Jsem přesvědčená, že tatínkovi mé mateřské mléko pomohlo,“ říká.

Pozitivní účinky mateřského mléka na zdraví člověka potvrdily už desítky na sobě nezávislých odborníků. V roce 1995 experti ze Švédska přišli při pokusu v laboratoři na to, že protein obsažený v mléku ničí rakovinové buňky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dcera kojila svého otce. Mateřské mléko mu mělo pomoci s rakovinou