Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dávné časy: Zahoďte hodinky a pojďte posedět! Zn: Svetr s sebou!

Eva Mácová

Eva Mácová

4. 3. 2010

davne_casy_1S dávnočasově zaměřenými restauracemi se v posledních letech roztrhl pytel. Podívejme se tedy společně na zoubek jedné z nich přímo v srdci města Brna.

Dávné časy, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Dávné časy, Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Cesta do Dávných časů připomíná tak trochu cestu do pekla,  je bez překážek a vede rovnou dolů. Ovšem pokud tam dole očekáváte klasických třicet stupňů ve stínu, budete nemile překvapeni. Už po pár minutách sedění na nepříliš pohodlných židlích totiž pocítíte nutkání objednat si čaj, kávu, nebo alespoň vřelou polévku. (Velkou výhodu v tomto ohledu mají páry, které se zde v klidu mohou zahřívat navzájem…)

Originální výzdoba spolu s dobovým vybavením restaurace působí snad někdy trochu melancholicky, ale svým způsobem připomíná i hodování u šlechtického stolu, které dodává stravování zde jistý punc výjimečnosti. Tento stav umocňuje ještě fakt, že si můžete vybrat z kuřácké, či nekuřácké zóny a prostory tohoto zařízení jsou vskutku různorodé. Může se vám tedy lehce stát, že se zabydlíte v prostorné cele hned vedle skřipce.

Pokud se vám někdy někde – a že se to ve středověkých krčmách stává nemile často – zdálo, že obsluha jaksi neví, jak by se měla odpovídajícně chovat, sem můžete vkráčet rovnou s korunou na hlavě. A nebo ji klidně nechte doma, i tak si budete připadat jako král, královna, či čerstvě zasnoubená princezna.

Rozpadlé brnění ("dětská porce"), Zdroj: Eva Mácová, Topzine.cz

Co bohužel většinu strávníků nemile překvapí je jídelní lístek. Nic proti malé encyklopedii jídel, navíc moc pěkně designované, ale okrasně psané názvy vám výběr žádným způsobem neusnadní. Naštěstí mají své hosty ještě pořád dost rádi na to, aby Drákulův strach, Flákotu z ptáka Noha a jiné originality následně vysvětlili.

Návštěva záchodů je zde kapitola sama pro sebe. Jako ve většině stravovacích zařízení. Jeden by pomalu řekl, že pořádají nějakou tajnou soutěž! Při této výpravě za jasným cílem se oblečte klidně do bundy. Nejen, že si totiž musíte zmáčknout zvonek u východu z restaurace, ale potom následuje dobrodružná cesta bludištěm, ze které se vracejí jen ti nejzkušenější dobrodruhové. Polozmrzlí. Ale tak co byste chtěli, záchody fungují, jdou zavřít a zamknout, a dokonce i teče voda! Sice studená…ale třeba by se časem i rozehřála!

Co říci závěrem? Tuto restauraci doporučuji. Především v létě. To se pak ještě rádi zabalíte do svetru a objednáte si skvělý salát, jaké tady místní kreativní kuchyně produkuje. A také doporučuji vybrat si jídlo předem na internetu, ať potom nevypadáte jako Vodníkova ovečka na suchu.

www.davnecasy.cz

ADRESA: Starobrněnská 20, 602 00 Brno

OTEVÍRACÍ DOBA: denně 11:00 – 23:00

TIP NA JÍDLO: Rozpadlé brnění (smažený hermelín, hranolky, zel. obloha) 89,-

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dávné časy: Zahoďte hodinky a pojďte posedět! Zn: Svetr s sebou!