Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

David Fincher natáčí americkou verzi Larssonovy úspěšné trilogie Milénium. Nově obsadil Christophera Plummera

Co vznikne, když spojíte dohromady kvality Stiega Larssona a Davida Finchera? Máme tu jednoho výborného vypravěče, jehož trilogie Milénium se rychle stala bestsellerem, a mistra napětí, který dokáže ve svých filmech vytvořit úžasně pochmurnou atmosféru. Bude to zajímavé, napínavé a vražedné… Ale dál se nechme překvapit.

Švédští Muži, kteří nenávidí ženy, Zdroj: distributor filmu

Nové provedení již zfilmované knižní série bude nést název The Girl with the Dragon Tattoo, stejně jako původní švédská verze, kterou jste mohli vidět v českých kinech v překladu Muži, kteří nenávidí ženy. Hlavní linií příběhu je vyšetřování 40 let staré vraždy. Sledujeme při tom nelítostnou počítačovou hackerku Lisbeth Salanderovou a zostuzeného investigativního žurnalistu Mikaela Blomkvista, které si najme bohatý průmyslník Henrik Wanger, aby pátrali po jeho zmizelé neteři Harriet Vangerové. Dívka, která si hrála s ohněm, druhý díl originálního zpracování,  má u nás premiéru 30. listopadu 2010.

Jistě vás u amerického remaku nepřekvapí plánované hvězdné obsazení. Od úspěšného režiséra Davida Finchera (Klub rváčů, Sedm, Podivuhodný případ Benjamina Buttona), který ve svých filmech často pracuje s herci formátu Brada Pitta, bychom ani nic jiného nečekali. Jako Mikael Blomkvist se nám tedy představí Daniel Craig, který má za sebou mimo jiné i ztvárnění Jamese Bonda. Vystřídá tak sympatického švédského herce Michaela Nyqvista, kterému tato role výborně seděla.

Novou Lisbeth Salanderovou bude nakonec Rooney Mara, kterou zase můžete vidět od 4. listopadu v jiném Fincherově počinu Život online (The Social Network). Uvidíme, jestli dokáže svým hereckým výkonem překonat bývalou Lisbeth – Noomi Rapace.

„Toto je největší role pro herečku za posledních pět nebo šest let. Když film funguje a herci jsou dobří, je to role, za kterou může být člověk nominován na Oscara. A to je velká mezinárodní vizitka pro získání další práce,“ řekl její agent podle The Daily Best. Vyjadřoval se tak ke konkurzu na tuto roli. Mezi kandidátkami byla například i Natalie Portman, Carey Mulligan či Ellen Page.

Churavějícího boháče Henrika Vangera si podle nejnovějších informací zahraje Christopher Plummer (Imaginárium Dr. Parnasse). Dále se mají ve filmu objeviti i Stellan Skarsgård (Andělé a démoni) a Robin Wright Penn (Forest Gump).

Natáčení má začít na podzim ve Švédsku. Columbia Pictures plánují vydat The Girl with the Dragon Tattoo v USA 21. prosince příštího roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

David Fincher natáčí americkou verzi Larssonovy úspěšné trilogie Milénium. Nově obsadil Christophera Plummera