Menu
TOPZINE.cz
Hudba

David Deyl pokřtil novinku Bek Ofis. Ben Cristovao přišel pozdě

Martin Peška

Martin Peška

20. 11. 2010

FOTO: David Deyl pokřtil album Divercity skupiny Bek OfisPop-rocková skupina Bek Ofis pro své pražské fanoušky uspořádala po šesti týdnech od křtu videoklipu k singlu Náhradník další mejdan na půdě hlavního města, který se uskutečnil v pátek 19. listopadu v Óčko Music Clubu. Nejednalo se zde o nic menšího než o křest nového alba Divercity.

FOTO: David Deyl pokřtil album Divercity skupiny Bek Ofis

Kmotrem alba Divercity se stal David Deyl, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Ti, kdo přišli do Óčko Music Clubu situovaného nedaleko stanice metra Vyšehrad v pátek večer záměrně na koncert Bek Ofis na 21. hodinu, mohli být lehce v šoku z prostředí klubu a hudby, která až do 22 hodin, kdy vystoupení skupiny začalo, hrála. Óčko Music Club je prostě diskotéka a přicházející hosty na to upozorňuje už velká obří diskokoule zavěšená nad schody vedoucími do podzemních prostor klubu.

Taneční hudbu umlčela až projekce videoklipu k písničce Náhradník z nového alba, které mělo být zanedlouho pokřtěno. Na tento kapelou nedávno představený singl už zjevně fanoušci Bek Ofis slyší, protože se okamžitě shromáždili před pódiem, kam i poslední opozdilce nakonec svolal hlas moderátora večera Jakuba Kuby.

Jan Nedvěd se poté společně se svou formací chopil nástrojů a začal pozvolna připomínat již osvědčené písně z předchozí tvorby, která byla ještě výhradně v angličtině. Z pomalejších songů se postupně ubírala k těm rychlejším, jako by si členové Bek Ofis dali za úkol roztančit i ty návštěvníky Óčko Music Clubu, kteří sem přišli jako každý jiný páteční večer za taneční hudbou.

Kdo jsou Bek Ofis?

Skupina Bek Ofis vznikla v roce 2004 a hlavou, leaderem, textařem i skladatelem v jedné osobě je zpěvák a hudebník Jan J. Nedvěd. Bek Ofis dále tvoří basák Jakub Jakubec, klávesista Viktor Macák (nebo příležitostně hostující Jan Maxián, člen skupiny Nightwork), kytarista Zdeněk Bareš, bubeník Michal Havel a ženský element v kapele zastupuje vokalistka Kristýna Foltýnová. Tu můžete aktuálně vidět také v roli Muzikantské Lidušky v muzikálu Karla Šípa a Petra Jandy s názvem Ať žije rokenrol!

A Bek Ofis se to dařilo. Oproti létu v roce 2009, kdy jsem Bek Ofis viděl hrát naživo naposledy, udělala kapela velký pokrok. Za nejvýznamnější posun v živém vystoupení považuji oční kontakt ústřední postavy formace Jana Nedvěda s publikem. Možná je to i několika českými písničkami, na které fanoušci více než pozitivně reagují a přenášejí nějakou pozitivní energii na členy kapely, na nichž je vidět, jak si koncert užívají.

Na české poměry je to (alespoň pro mne) nevídaný úkaz: Bek Ofis dokáže před pódium dostat i pánské publikum, které se vlní po boku svých ženských protějšků, nejsou jen prostým doprovodem na koncert oblíbené kapely svých přítelkyní, jak tomu obvykle bývá.

České texty mají úspěch

S novou tvorbou a českými texty představenými na křtu vykročila skupina podle reakcí publika jednoznačně správnou cestou. Sice výrazně popovější, ale správnou. Největší ohlas za celý večer měla již zmíněná skladba Náhradník. Vcelku povedený a vtipný videoklip, ve kterém si zahrála například Eva Decastelo (za svobodna Aichmjerová) či herec a zpěvák Vojta Dyk, běžel na obrazovkách po celou dobu koncertu za zády kapely. Což byla docela škoda, protože lidi sem přišli na živý koncert a videoklip se stával jakýmsi rušivým elementem stejně jako diskotékové osvětlení, které se k pop-rockové hudbě vůbec nehodilo. To je ale asi tak jediné, co se dalo koncertu vytknout. Bek Ofis nenechali nikoho vychladnout.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_praha_bek-ofis_19-11-2010/]

Kmotrem nového alba Divercity se stal loňský rádiový objev David Deyl. Původně mu měl sekundovat i Ben Cristovao, který se dostal do povědomí prostřednictvím reality show Česko-Slovensko hledá Superstar. Nyní se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách v roli Maxe Suchého v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Cristovao měl ale zpoždění, tak se přidal jen ke gratulantům po skončení koncertu.

Shrnuto podtrženo slovy fanynky Kristýny Machové na tzv. Zdi stránky kapely Bek Ofis na Facebooku okolo půl druhé ranní po návratu z koncertu: „Děkuji za naprosto úžasný křest nové desky!!! Jste skvělá partička. Jen tak dál.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

David Deyl pokřtil novinku Bek Ofis. Ben Cristovao přišel pozdě