Menu
TOPZINE.cz
Hudba

David Deyl: Inspirací jsou pro mě ženský!

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

15. 4. 2010

david_deylV dětství hodně povedené kvítko, dnes známý český popový zpěvák, který si bez muziky, své největší záliby, život neumí ani představit. Čím vším si tenhle mladík prošel, než se dostal na českou popovou scénu? Kde bere inspiraci pro své písně?

David Deyl, Zdroj: archiv

David Deyl, Zdroj: archiv

Už je to 26 let, co přišel David Deyl v Ústí nad Labem na tento svět. A to do hudebně založené rodiny, proto není divu, že má k hudbě tak blízko. Dětská léta strávil ve sboru Koťat, který vedla jeho maminka. S tátou zase trávil čas u klavíru. Právě otec u něj vzbudil k tomu klávesovému nástroji lásku, kterou později David zúročuje ve svých písních.

Zlom v jeho hudební kariéře nastal ve čtrnácti letech, kdy s ním začala cloumat puberta. „Začaly mě zajímat holky a já jsem měl potřebu to nějak hudebně vyjádřit. Emoce chtěly ven, tak jsem zasedl za piáno,“ uvádí David. Poprvé před lidmi vystoupil o rok později na školní besídce a od té doby se takhle předvedl ještě několikrát.

A kde bere David inspiraci? No jsou to ženský. Ty dokážou vyvolat emoce. Mísí se ve mně pocity jak pozitivní (ano, má mě ráda), tak i negativní (že tam něco neklape). A ty druhý víc. Ale přitom jsou moje písničky tak happy,“ říká tento sympatický zpěvák.

Davida jste mohli slyšet již dříve, třeba společně s Helenou Vondráčkovou, která s ním nazpívala duetovou kompilaci Rendez-Vous. Na kontě má David také doprovodné vokály na albu Karla Gotta. Po takových zkušenostech přišel čas na debutovou desku, která vyšla pod názvem Hlavolam v červnu minulého roku. Po roce a půl práce v nahrávacím studiu Dana Hádla vyšlo album s dvanácti písněmi, kde jedenáct z nich napsal přímo David.

Jeho muzikantské umění měli možnost fanoušci zhlédnout například na pražském koncertě Jamese Blunta, kde dělal David Deyl předskokana. A několik koncertů ho čeká i v následujících dnech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

David Deyl: Inspirací jsou pro mě ženský!