Menu
TOPZINE.cz
Hudba

David Bowie se vrací na scénu v plné síle. Nový singl je toho důkazem

Redakce

Redakce

13. 1. 2013

Britský představitel mnoha hudebních žánrů a milovník extravagantních kostýmů David Bowie 8. ledna obohatil své internetové stránky o nový track Where Are We Now? Po deseti letech se tedy chystá v pořadí 26. studiová deska The Next Day, která vyjde 8. března.

Legendární interpret od roku 2003, kdy naposledy vydal desku Reality, trpěl vážnými zdravotními problémy a mnozí se proto domnívali, že se na hudební scénu nevrátí. Občas sice přijal pozvání a vystoupil na pódiu jako host, nabídky však spíše odmítal, stejně jako odřekl možnost vystoupit na zahajovacím ceremoniálu loňských olympijských her v Londýně.

Nový song Where Are We Now? spolu s videem nese tématiku Berlína 70. let, kde zpěvák tehdy částečně pobýval. Klip provází černobílé archivní záběry z dob, kdy bylo hlavní město Německa rozdělené na západní a východní část.

Nový singl, jenž má podobu pomalé klavírní balady, zdaleka ne všechny oslovil, kritika jej však obecně vzato přijala velmi pozitivně. Bowieho nová stopa je popisována jako jemná, elegická, ohromujícím způsobem krásná a přitom prostá prázdných gest.

Skladbu napsal zpěvák sám a produkoval ji Tony Visconti, Bowieho dlouholetý spolupracovník a člen někdejší glamrockové kapely Hype, v níž společně fanoušky okouzlovali střelenými kostýmy a rozpustilými texty.

Album The Next Day, které vyjde 8. března v Austrálii a o čtyři dny později v USA, má obsahovat čtrnáct tracků a tři bonusové skladby. Zatím nebylo oznámeno, zda se k desce chystá koncertní šňůra. Potvrzená je pouze výstava, která je uspořádána na počest Davida Bowieho v prestižním londýnském muzeu Victoria And Albert.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

David Bowie se vrací na scénu v plné síle. Nový singl je toho důkazem