Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dave Grohl o pěveckých soutěžích: Porotce bych nejradši uškrtil

Standa Kafka

Standa Kafka

29. 3. 2013

Frontman amerických Foo Fighters a bývalý bubeník Nirvany Dave Grohl se v jednom z nedávných rozhovorů pustil do kritiky televizních soutěží pro hudební talenty, jakými jsou X Factor nebo obdoba české Superstar Idol.

FOTO: Foo Fighters

Zpěvák a kytarista Dave Grohl (v popředí) nemá talentové soutěže v lásce. Zdroj: oficiální stránky kapely

Grohl nešetřil vulgarismy, když uvedl, že by podle něj měli být soutěžící více oceňováni za to, že se snaží být sami sebou a nemají potřebu napodobovat současné hvězdy pop music. „Všechny holky, jedna vedle druhé, zní jako Christina Aguilera,“ míní zpěvák.

Vadí mu nedostatek taktu

Zároveň se obul i do porotců těchto soutěží, kteří podle jeho názoru sami nic pořádného v hudbě nedokázali. „Kdyby si moje dcera přišla před nějakou rádoby porotu vyzpívat svoje srdce, aby jí pak řekli „Sorry, nejste dost dobrá“, osobně bych tam nakráčel a všechny do jednoho zaškrtil,“ říká. Začínajícím zpěvákům proto doporučuje: „Když vám příště někdo řekne, že neumíte zpívat, jednoduše mu řekněte, ať si nas***.“

Grohlova současná skupina Foo Fighters si momentálně dopřává pauzu poté, co absolvovala celosvětové turné s aktuální deskou Wasting Light.

Již nyní se šíří spekulace, že kapela pracuje na nové nahrávce, jak si mnozí domysleli z Grohlova prohlášení při letošních Brit Awards. Zpěvák tehdy prozradil, že se vrací do Ameriky za účelem opětovné spolupráce s kapelou, svůj výrok ale později odmítal jakkoliv rozvést.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dave Grohl o pěveckých soutěžích: Porotce bych nejradši uškrtil