×
TOPZINE.cz

Dave Grohl, hlava Foo Fighters, bude prohlášen Božským géniem

FOTO: Foo Fighters
Dave Grohl s Foo Fighters, Zdroj: oficiální stránky kapely

Ne, není to vtip. Dave Grohl, dříve bubeník Nirvany, nyní zpěvák a kytarista Foo Fighters, bude příští měsíc v Londýně korunován jako Godlike Genius při vyhlášení NME (New Musical Express) Awards. Slavnostní ceremoniál proběhne 23. února v O2 Academy Brixton. Foo Fighters při této příležitosti odehrají krátký set.

FOTO: Foo Fighters
Dave Grohl s Foo Fighters, Zdroj: oficiální stránky kapely

Grohl se tak zařadí vedle takových hudebních velikánů, jako jsou New Order, Manic Street Preachers, The Cure, The Clash, Primal Scream a Paul Weller, kteří už v minulosti titul NME’s Godlike Genius získali.

Předávání cen The Shockwaves NME Awards proběhne 23. února po skončení Shockwaves NME Awards Tour, na kterém vystoupí mimo jiné Crystal Castles, Magnetic Man, Everything Everything a The Vaccines a které poputuje přes celou Velkou Británii.

V reakci na informaci, že mu bude udělena cena oceňující jeho hvězdnou hudební kariéru, Dave Grohl prohlásil: „Nemyslím si, že jsem božský nebo génius. Je to lichotivé. Je pěkné být oceněn za práci, kterou rádi děláte. I když popravdě já svou práci vlastně za práci nepovažuju.“

Zatím poslední album skupiny Foo Fighters, Echoes, Silence, Patience & Grace, vyšlo v roce 2007. Nahrávání nové řadovky začalo 16. srpna 2010. Naposledy o sobě dali Foo Fighters vědět v prosinci v souvislosti s malým reunionem Grohlovy mateřské party Nirvany.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..