Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dave Grohl chválí Gangnam Style. Prý patří k jeho oblíbeným songům

Hana Voltrová

Hana Voltrová

17. 3. 2013

Fenomén roku 2012, Gangnam style, uchvátil na celém světě stovky milionů lidí. Mezi nadšenými fanoušky tohoto extravagantního tanečního stylu je i Dave Grohl, frontman americké rockové kapely Foo Fighters.

FOTO: Foo Fighters

Foo Fighters, Zdroj: foofighters.com

Zpěvák to v týdnu přiznal v rozhovoru. „Upřímně mohu říct, že Gangnam Style je jeden z mých nejoblíbenějších songů za posledních deset let,“ vysekl Grohl poklonu autorovi této písně, jihokorejskému zpěvákovi známému pod pseudonymem Psy.

Máme pěkné pitomé jméno

Gangnam Style ale pochopitelně nebyl jediným tématem, o kterém Dave Grohl hovořil.  Vyjádřil se rovněž o začátcích své kapely, konkrétně o těžkostech s vymýšlením a výběrem názvu pro nově vznikající uskupení. „Nalezení správného jména pro kapelu je zatraceně nejtěžší úkol… a Foo Fighters je pěkně pitomé jméno.“

V rozhovoru se Grohl také dotkl vzdálenější minulosti, tedy svého působení v legendární Nirvaně, kde hrál na bicí. Zmínil rovněž svůj vztah k ikoně této kapely, Kurtu Cobainovi.  Cobainova předčasná smrt Dava Grohla silně zasáhla. „Když Kurt zemřel, byl jsem ztracený, byl jsem otupělý. Hudba, které jsem zasvětil celý svůj život, mě nyní zradila. Vypnul jsem rádio, odložil jsem své bubny…,“ zavzpomínal Grohl na těžké období.

Nedlouho po Cobainově smrti, přesněji ještě v roce 1994, Dave Grohl založil Foo Fighters. V raných začátcích byli Foo Fighters často srovnáváni s Nirvanou a sám Grohl se tomuto srovnávání moc nebránil. K dnešnímu dni má tato pětičlenná banda původem ze Seattlu na kontě sedm studiových alb a v současné době pracuje na novém materiálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dave Grohl chválí Gangnam Style. Prý patří k jeho oblíbeným songům