Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dáte literatuře přednost před zmrzlinou?

Redakce

Redakce

14. 6. 2010

Jako by se i do knihoven a kulturních center vřítilo léto, sluníčko a touha po koupání a pojídání zmrzliny. Tento týden si moc neužijete, chcete-li se vydat na nějaké autorské čtení anebo přednášku. Přesto se nám podařilo objevit alespoň pár akcí, které by milovníky literatury mohly potěšit.

Městská knihovna v Praze, Zdroj: atlasceska.cz

14. června bude v Ústřední knihovně MKP v Praze přednášet  Petr Král o zakladateli surrealismu Andé Bretonovi a vynálezci dadaismu Tristanu Tzarovi. V rámci přednášky bude uveden i první výbor Bretonových básní v češtině s názvem Otevřete, to jsem já. Vstup na akci je zdarma, začátek v 18 hodin.

Se zaměřením na střední Evropu

V prostorách Českého centra Mezinárodního PEN Klubu bude 17. 6. od 17.05 číst Zdena Hadrbolcová z knihy Jindry Tiché nazvané Čas fíků. Jedná se o autorčin nový rukopis, jehož příběh se odehrává jednak v USA v 70. a 80. letech, jednak v Toskánsku na jaře roku 2009. Tichá se zde snaží mimo jiné nalézt souvislosti a příčiny změn ve střední Evropě po r. 1989.

Zdena Hadrbolcová, Zdroj: pen.cz

Do Pražského literárního domu autorů německého jazyka můžete ve čtvrtek 17.června vyrazir na autorské čtení Larse Reyera, stipendisti literárního domu. Vedle několika básní a úryvků z deníku, který si Reyer vede během svého pobytu v Praze, bude představeno i několik pasáží z jeho aktuálního románu. Tento večer je zároveň zahájením Literární cesty z Čech do Bavorska. Čtení proběhne v německém jazyce, začátek je ve 20 hodin.

14. 6., 18.00 Petr Král (přednáška), Praha
17.6., 17.05 Jindra Tichá (čtení), Praha
17. 6., 20. 00 Lars Reyer (autorské čtení), Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dáte literatuře přednost před zmrzlinou?