Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Darujte robotický vysavač

Redakce

Redakce

2. 8. 2010

Robotický vysavačŽijeme v moderní době. A tak je pro nás přirozené zabývat se v rámci hi-tech i takovým odvětvím, jakým jsou robotické vysavače. V čem spočívá jejich kouzlo? A uklidí robot lépe než člověk?

Iclebo Smart, Zdroj: iclebo.com

Iclebo Smart, Zdroj: iclebo.com

Robotický vysavač se ve světě, ale už také u nás, těší velké oblibě. Zcela revoluční myšlenka, že už se nebudete muset tahat s třímetrovou hadicí a desetikilovým vysavačem a vše za vás udělá automat, je vskutku luxusní. A navíc se hodí jako velmi pěkný dárek pro manželku či přítelkyni.

Takový vysavač se navíc dokáže sám nabít, díky své velikosti nevynechá ani ta nejzáludnější místa, čímž dělá člověku slušnou konkurenci a ušetří nejednu z nemilých povinností. Atraktivní je i stylový design a velmi tichý chod, při kterém již nebudete vzteky vypínat hudbu či přerušovat důležitou konverzaci.

Jaký typ vysavače vybrat?

Uvažujete-li o robotickém vysavači, jistě vás napadne přečíst si pro představu několik recenzí, těch je však na českém internetu jako šafránu. Určitě se ale vyplatí brát ohledy na součinnost míry funkcí a vašich požadavků. Cena takového robota se totiž může vyšplhat i k 13 000 korunám.

Prakticky každý model z nabízených značek v ČR – CleanMate, Goddess, iClebo, iRobot a Robzone – poskytne všechny funkce pro adekvátní (a zcela automatický) úklid. Běžnou praxí tak jsou modely s programovatelností či hlasovými příkazy. Je pouze na vás, zda dále využijete i bonusy v podobě dezinfekce podlah UV světlem, či antibakteriální filtr HEPA.

vysavač CleanMate, Zdroj: cleanmate.se

vysavač CleanMate, Zdroj: cleanmate.se

Roboti mají také své mouchy

Poměrně velké procento lidí si stěžuje na rychlé zanášení štětinových kartáčů. Mějte proto na zřeteli jejich kvalitu, možnost čištění a výměny.

Za další neduh lze považovat výkon, který se bohužel ani dnes nevyrovná manuálním přístrojům. Pokud však chcete zkusit něco nového a pohodlného, robot pro vás může být zajímavou alternativou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Darujte robotický vysavač